Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

18 січня, 2021 - 11:51

Депутат з Харкова оскаржить повноваження Росії в Асамблеї Європи через Навального

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Це пов'язано з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального.

За словами харківського нардепа Марії Мезенцевої, є шанс переконати російських делегатів Парламентської асамблеї Ради Європи в тому, що їх країна потребує політичного перезавантаження.

19 січня було заплановано виступ і участь Олексія Навального в комітеті ПАРЄ з правових питань в режимі онлайн. Тепер його участь під питанням, оскільки напередодні ввечері російського опозиціонера затримали в Москві і помістили до СІЗО. Про це повідомила парламентарій і голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

"Ще кілька днів тому, коментуючи найближчі робочі плани делегації, ми говорили про кейс Навального і його потенційний розвиток. Нагадаю, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі зобов'язав Росію виплатити опозиційному російському політикові, засновнику Фонду боротьби з корупцією Олексію Навальному більше 22 тисяч євро. Наша делегація буде використовувати всі можливі інструменти, які передбачає регламент, для подальших кроків до обговорення (urgent debates) і оскарження повноважень РФ, ґрунтуючись зокрема на цих подіях", — пояснила вона в Facebook.

Нагадаємо, Олексій Навальний чотири місяці лікувався в берлінській клініці "Шаріте" після отруєння в Томську. 17 січня він повернувся до Москви, де його затримали і помістили до СІЗО. Олексій Навальний був умовно засуджений, з 29 грудня 2020 року перебував в розшуку "за багаторазові порушення випробувального терміну".

Як писав KHARKIV Today, 11 січня народний депутат з Харкова Марія Мезенцева очолила українську делегацію в ПАРЄ.    

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.