Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Чорному" ліснику, якого лаяв Зеленський, дозволили залишати Харківську область

Колишньому директору Гутянського лісгоспу Віктору Сисі, підозрюваному у службовій недбалості, продовжили запобіжний захід.

Колишньому директору Гутянського лісгоспу Віктору Сисі, підозрюваному у службовій недбалості, продовжили запобіжний захід.

15 травня в Жовтневому районному суді Полтави "чорному лісорубу" продовжили особисте зобов'язання ще на два місяці. Його підозрюють у службовій недбалості, в результаті якої держава зазнала збитків на суму 4,2 мільйона гривень. Слідчі встановили, що Сиса не забезпечив належне зберігання майна лісгоспу: у Володимирському лісництві (Краснокутський район), яке входить до складу Гутянського лісгоспу. Зокрема, мова йде про те, що невідомі з жовтня по листопад 2019 року незаконно вирубували і вивезли 206 дубів.

До 13 липня екс-лісник повинен прибувати по кожному виклику прокурора і слідчих, а також повідомляти про зміну місця проживання та роботи і не спілкуватися зі свідками та експертами. При цьому йому дозволили залишати Харківську область. Про це стало відомо з постанови, опублікованій в Єдиному реєстрі досудових рішень.

"Однак суд вважає за можливе не покладати на підозрюваного обов'язок не залишати Харківську область без відома і дозволу слідчого, прокурора або суду, оскільки такий обов'язок не забезпечує цілі кримінального провадження. Як вбачається такий обов'язок не усуває ризику незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні, так як за словами прокурора, свідки в даному кримінальному провадженні проживають саме в Харківській області. Зазначений обов'язок тільки створює перешкоди в здійсненні підозрюваним правомірної підприємницької діяльності", — йдеться в документі.

Запобіжний захід Віктору Сисі продовжили ще і через продовження термінів досудового розслідування, яке затягується через карантин і неможливість проводити деякі слідчі дії.

"Досудове розслідування не було закінчено в зв'язку з тим, що необхідно провести ряд слідчих дій, пов'язаних із залученням фахівців, за участю яких неможливо було провести слідчі дії в результаті погодних умов, потім через введення карантину. В даний час фахівці залучені, з їх участю проведено огляд, тепер очікується їх висновок", — зазначено в постанові.

Сторона захисту була проти продовження запобіжного заходу і наполягала в суді на те, що Сиса в момент незаконної вирубки лісу перебував у щорічній відпустці. Зараз він — менеджер компанії, виховує двох дітей.

Як писав KHARKIV Today, Віктора Сису  підозрюють в ще одному кримінальному злочині — спробі підкупити старшого детектива НАБУ 100 тисячами доларів. Досудове розслідування у справі завершено. Слідчі встановили, що тоді ще директор "Гутянського лісгоспу" пропонував детективу хабар за вирішення питання про закриття кримінального провадження про протиправний продаж значних обсягів дерев і продаж лісоматеріалів по занижених цінах його підконтрольним фірмам.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.