Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

10 листопада, 2020 - 09:02

Чому харківські виші не можуть знизити ціни під час дистанційного навчання

Иллюстративное фото: KHARKIV Today/Сергей Козлов
Студенти просять зменшити вартість контракту під час дистанційного навчання.

Студентам не можуть зменшити вартість контракту до рівня заочної форми навчання, оскільки доведеться скорочувати викладачів.

Зменшити вартість навчання в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна не зможуть, не дивлячись на дистанційний формат навчання. 70% коштів за контрактне навчання йде на оплату праці, повідомили у виші.

В університеті пояснили: вартість контрактного навчання складається з оплати праці викладачів і обслуговуючого персоналу, оплати комунальних послуг, витрат на придбання матеріалів, інвентарю, комп'ютерної техніки та обладнання, ремонт приміщень.

У 2020/2021 навчальному році в університеті майже 70% коштів за контрактне навчання спрямували на оплату праці, 20% — на комунальні послуги, 10% — на інвентар і обладнання. Як відзначили у виші, з переходом на "дистанційку" навантаження на викладачів не зменшилося, а стало більшим.

"Зменшення оплати за навчання до рівня заочної форми буде суперечити реальному обсягу навчальних закладів, чинній нормативно-правовій базі і договірним зобов'язанням університету. Використання технологій дистанційного навчання помітно збільшує навантаження на викладачів, вимагає від них значно більшого часу на підготовку до занять і забезпечення поточного і семестрового контролю", — сказано в поясненні.

У вузі кажуть: зарплату за рахунок контрактників отримує половина викладацького складу університету, а якщо зменшити вартість контрактного навчання до рівня заочного, то доведеться скорочувати 30-35% викладачів, на окремих факультетах — до 50-60%. У ХНУ ім. В. Н. Каразіна підкреслюють: це зупинить навчальний процес, оскільки будуть порушені трудові права викладачів.

Отже, менше платити під час "дистанційки" студенти не будуть, для економії їм можуть запропонувати поміняти форму навчання.

"Якщо окремі студенти бажають змінити форму навчання (денну на заочну або навпаки) і відповідно розмір оплати, вони мають право під час канікул за умови наявності вакантних місць перевестися на іншу форму навчання і переоформити контракт", — підсумували в виші.

Нагадаємо, 12 жовтня Міністерство освіти і науки України порекомендувало закладам професійної (професійно-технічної) освіти, професійної предвищої і вищої освіти перевести студентів на дистанційне навчання з 15 жовтня по 15 листопада.

Студентам, які проживають в гуртожитку, рекомендовано в цей період виїхати. Гроші за проживання з 15 жовтня по 15 листопада їм обіцяють повернути.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.