Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 лютого, 2021 - 12:06

Чому Харків не буде купувати вакцину від COVID-19, як планує Київ

У Харківській міськраді пояснили механізм закупівлі вакцини.

У Харківській міській раді не планують виділяти кошти з міського бюджету на вакцину від коронавірусу. На сесії пояснили, чому це неможливо.

Вакцину від коронавірусу не можна закупити за кошти з бюджету Харкова, оскільки це входить до повноважень держави. Крім того, на закупівлю вакцин коштів з бюджету не вистачить. Про це повідомила заступник харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

"Закупівля, отримання, транспортування, розподіл, доставка на місця і використання — це державна програма. Тому що держава підписує договори на отримання цієї вакцини від фірм, які її випускають, і в них прописує всі необхідні умови. Відповідно цих договорів вакцина транспортується в спеціальних умовах", — сказала Горбунова-Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцина прилетіла. Чому харківські медики не поспішають робити щеплення 

Так, вакцина Pfizer транспортується при -70 градусах, AstraZeneca необхідно + 2-8 градусів. Горбунова-Рубан нагадала: про вакцинацію населення розповідав заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, питання логістики отримання вакцини відпрацьовував директор Центру громадського здоров'я. У Харкові доповідають про готовність отримати і вміння працювати з вакциною щодня.

Секретар Харківської міськради Ігор Терехов назвав питання вакцинації архіскладним. За його даними, більшість харків'ян, включно з медиками, не готові вакцинуватися.

"Питання вакцинації архіскладне питання за кількома напрямками. По-перше, це функція держави. По-друге, якщо зараз взяти населення міста Харкова і навіть лікарів, дуже великий відсоток. Повірте мені, більше 50% серед лікарів і більше 70% серед населення міста сьогодні не готові до вакцинації. Морально не готові. Не хочуть вакцинуватися. Питання — чому. Тут ми з вами і держава повинні пояснювати людям, чому необхідно вакцинуватися, чому потрібно бути здоровими", сказав Терехов.

Терехов вважає, що чергового локдауна Харків не переживе, тому потрібно вакцинуватися. За його словами, бюджет Києва складає 60 мільярдів гривень у п'ять разів більше, ніж в Харкові.

Відзначимо, в кінці січня мер Києва Віталій Кличко заявив, що веде переговори з американськими і європейськими виробниками вакцин від коронавірусу і планує закупити мільйон доз вакцин, яких вистачить на 500 тисяч киян. Кличко пообіцяв подати до міської ради проєкт рішення, який дозволить закупити вакцину за рахунок міського бюджету. Далі розмов справа поки що не зрушилася.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.