Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

12 січня, 2021 - 13:40

Це був Кернес. Харківська міськрада загрожує судами за новини про справжність підпису мера

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Харківська міська рада виступила із заявою.

Підпис Геннадія Кернеса назвали в міськраді справжнім. На "особливо нечистоплотні" засоби масової інформації пригрозили подати до суду.

У Харківській міській раді відреагували на відкриття кримінального провадження про справжність підпису Харківського міського голови Геннадія Кернеса на документах, які надали на першій сесії міськради нового скликання. Відповідну заяву опубліковано на сайті Харківської міськради.

"Харківська міська рада заявляє, що працює виключно в рамках українського законодавства, яке не тільки дозволяє, але й стимулює використання електронного документообігу, — сказано в заяві. — Подібні вкидання, які ми бачимо з боку окремих депутатів міськради та деяких творців мертвонароджених політичних проєктів, — не що інше, як спроба дискредитувати міську владу Харкова. Харківська міська рада закликає усіх заспокоїтися і дати поліції в спокійній обстановці переконатися, що всі рішення, прийняті на сесії 9 грудня, були чесними і законними", — сказано в заяві.

У міськраді висловили невдоволення і нагадали про право подати до суду на засоби масової інформації, які таке допустили. Цифровий підпис, кажуть, підробити неможливо.

"Багато ЗМІ пишуть про це як про доконаний факт, абсолютно забуваючи згадати, що правоохоронні органи проводять просту стандартну перевірку за заявою однієї із депутаток Харківської міської ради, якій, з незрозумілих нам причин, раптом здалося, що підпис Геннадія Кернеса під поданням Ігоря Терехова на посаду секретаря міськради був підроблений. Уточнимо: "підроблений" цифровий підпис, що в принципі неможливо", — підкреслили в заяві.

Ніяких доказів автентичності підпису в міськраді не надали.

Як писав KHARKIV Today, 9 грудня відбулася перша сесія Харківської міської ради нового скликання, на ній визнали мером Геннадія Кернеса без його особистої присутності. Голова Харківської міської виборчої комісії заявила, що Кернес надіслав електронного листа, де запропонував кандидатуру секретаря міськради. Ім'я кандидата озвучив головуючий Олександр Новак — це Ігор Терехов. В результаті Терехова і обрали секретарем міськради.

22 грудня, напередодні похорону мера Харкова, депутатка Харківської міськради Аліна Мустафаєва направила депутатське звернення керівнику Харківської обласної прокуратури Олександру Фільчакову. Вона зажадала перевірити справжність підпису Кернеса на документах, які представили на першій сесії міськради нового скликання.

Відповідь Мустафаєва отримала 11 січня. Прокуратура призначила розслідування, кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 358 (підробка документів) Кримінального кодексу України.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.