Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 миттєвостей 2020-го року в Харкові

Фото: KHARKIV Today
Головні події року, що минає, в об'єктиві KHARKIV Today.

Настав час підбивати підсумки 2020- го.

Це був насичений і не найпростіший рік для Харкова. Він почався, як і всі інші, з веселих Різдвяних гулянь. Традиційний Вертеп-фест зібрав рекордну кількість учасників. Але вже в лютому зимову радість змінила тривога: в новинах все частіше трапляються згадки про загадковий китайський грип, який поширюється планетою.

20 лютого до аеропорту Харкова евакуюють українців з Уханя. Їх вивозять на ізоляцію спецавтобусом. І вже в березні на карантин йдуть школи, університети, підприємства і організації, закривається метрополітен, життя в місті завмирає.

Всю весну ми сиділи на карантині, а лікарі тим часом рятували життя. Інфекційна лікарня швидко заповнилася на 100%, влітку прийшов час відкривати нові палати для хворих COVID-19. У наше життя міцно увійшло словосполучення "зробити тест на коронавірус"  — їх почали масово проводити державні і приватні лабораторії. Кількість заражених в Харківській області зростає.

У кінці травня уряд дозволив виходити на роботу, і життя увійшло в свою колію, правда, в громадських місцях і в транспорті відтепер можна з'являтися тільки в масці.

Літо пройшло під знаком прийдешніх місцевих виборів. Всі дороги були увішані білбордами з обличчями політиків. На початку вересня Харків відвідав Володимир Зеленський, представив своїх кандидатів на виборах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За що Харків вдячний жахливому 2020-му року?

У вересні область потерпає від небувалих лісових пожеж. Десятки сімей з Дворічанського району залишаються без даху над головою, вогонь знищує їх житла. Водночас Харковом розносяться тривожні чутки: кудись пропав міський голова. В решті-решт у міськраді змушені були зізнатися: у Кернеса — коронавірус. 17 вересня його спецрейсом привезли до берлінської клініки "Шаріте". Там він і помре через три місяці. Але навіть знаходячись при смерті, Геннадій Кернес примудряється виграти вибори мера. Його суперник Олексій Кучер залишається без посади голови ХОДА, на його місце з Дніпра приїжджає Айна Тимчук.

Великі надії демократичні сили покладали на міськраду, де вперше за 10 років немає прокернесівської монобільшості. Однак "Блоку Кернеса" вдається зібрати ситуативну коаліцію і провести зміни, які назвуть переворотом: дозволити Кернесу стати мером без присяги, обрати "головуючого", не передбаченого законом, а потім і нового секретаря — Ігоря Терехова. Після смерті мера він фактично зайняв його місце.

Похорон Геннадія Кернеса стає найбільш знаковою подією року. На нього злітаються відомі політики, десятки тисяч городян несуть до гробу мера квіти. Цю подію старожили порівнюють з похоронами Леоніда Брежнєва.

Пропонуємо згадати найяскравіші миті року, що минає, які зафіксував фотокореспондент KHARKIV Today Сергій Козлов.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.