Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

30 вересня, 2020 - 13:29

Курсант, що вижив у катастрофі АН-26, розповів про хвилини перед аварією і продовження навчання

Скрин: ТСН
В'ячеслав Золочівський - єдиний, хто вижив в авіакатастрофа.

Лікарі військового госпіталю дозволяють В'ячеславу Золочевському виходити на прогулянку. Він кульгає, але йде впевнено. Про майбутнє поки не думає і відмовляється згадувати вечір 25 вересня.

Єдиний вцілілий у авіакатастрофі біля Чугуєва (Харківська область) 20-річний В'ячеслав Золочевський під час польоту перебував поруч з кабіною пілота, політ проходив нормально. У якийсь момент Слава ніби "відключився" (швидше за все, від удару), а потім прийшов до тями в палаючому літаку. Ймовірно, життя йому врятував фюзеляж, яким його придавило. Про це Золочевський розповів в інтерв'ю "ТСН".

В'ячеслав Золочевський — курсант третього курсу Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Це були його перші польоти (п'ять годин — в небі, ще три повинні були налітати) під час льотної практики.

Курсантів знайомили з навігацією, запуском двигунів і радіо-переговорами. У салоні перебувало 20 курсантів і сім членів екіпажу, десять робочих місць були обладнані навчальними кабінами. Золочевський каже, що те, що відбувається, здавалося йому епізодом з комп'ютерної гри. Його привалило фюзеляжем, що, швидше за все, врятувало від сильних опіків.

"Я в неділю ввечері перший раз встав і в понеділок почав вставати. У сорочці народився, кажуть. Ну, залізний. Можна сказати, що на початку (літака — Авт.) — на другому робочому місці справа. Був різкий крін. Я підлетів, вдарився головою. Я був у відключці ", — сказав Золочевський.

Коли курсант прийшлов до тями і вибрався з-під фюзеляжу, він намагався загасити палаючого одногрупника Віталія Вільхового, але врятувати лікарям його не вдалося.

Славі Золочевському ще важко ходити, говорити про те, що пережив у момент катастрофи літака, він поки не хоче. На борту АН-26 була вся його група, з 12 одногрупників вижив тільки він. За словами лікарів військового госпіталю, Золочевського скоро випишуть. Після цього його чекають місяці реабілітації. Курсант думає про те, чи продовжувати навчання в університеті.

"Я ще не знаю. Може так, може й ні. Все повинно зажити, по-перше", — пояснив Золочевський.

Нагадаємо, увечері 25 вересня військово-транспортний борт АН-26Ш впав, а потім загорівся недалеко від Чугуєва. На борту перебували 27 осіб, вижити вдалося лише одному. На місці загинули 25 людей, ще один — Віталій Вільховий — помер в лікарні. Ідентифікувати тіла не вдалося. 28 вересня розпочалися експертизи ДНК.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.