Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові перейменували парк Горького

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today 
Головний парк Харкова декомунізували.

Центральний парк культури і відпочинку позбавили імені російського письменника, яке він носив понад 60 років.

Харківська міська рада на позачерговій сесії затвердила нову назву для Центрального парку культури і відпочинку імені Горького. Тепер він називається Центральний парк культури і відпочинку. Саме на такому варіанті назви наполягали у самому парку. Серед депутатів був інший варіант. Дмитро Булах (Блок Світличної "Разом") пропонував залишити скорочено: Центральний парк, але цю пропозицію не підтримала більшість його колег.

"Радянщина у назві парку все-таки залишилась", - сказав після голосування Булах.

Від моменту заснування парк у центрі Харкова називався на честь Миколи II, до революції харків'яни також називали його Загородним. У 1919 році парку змінили назву на парк Комунальників, а у другій половині 30-х років минулого століття, після смерті Горького, парку у Харкові надали його ім'я, хоча ніякого стосунку до українського міста він не мав. Пізніше на центральній алеї поставили ще й пам'ятник Горькому, зараз на цьому місці - білка. 

Нагадаємо, росіяни багаторазово обстрілювали Центральний парк Харкова від початку повномасштабної війни, у травні 2022 року тут загорілися атракціони. Зараз парк відкритий виключно для прогулянок, розваги не працюють.

Син Геннадія Кернеса, депутат Харківської обласної ради Кирило Кернес, просив назвати парк іменем батька, адже, на його думку, саме завдяки п'ятому меру у місті є такий парк. Харків'яни натомість нагадали сину Кернеса, що у парка багатомільйонні борги, адже на його будівництво брали кредит у російському банку, який місто не змогло виплатити. 

Нагадаємо, реконструйований парк Горького відкрили 23 серпня 2012 року. Перебудова коштувала бюджету Харкова сотні мільйонів гривень. 17 червня 2011 року був укладений кредитний договір на 4 роки між парком Горького та російським "Промінвестбанком" на закупівлю атракціонів під час реконструкції. Сума кредиту склала 12,5 мільйонів євро та еквівалент 7,5 мільйонів євро у гривні. Харків сплатив за кредитом 240 мільйонів гривень і у 2020 році припинив платежі. Окрім атракционів в парку Горького, у заставі банку знаходяться також Палац спорту, будівля ККЗ "Україна", будівля виконкому міськради на вул. Квітки-Основ’яненка, будівля БТІ на пл. Павлівська, будівля Палацу піонерів на Салтівці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.