Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сергій Жадан розповів, що врятувало Харків на початку вторгнення

"Без мобілізації громади, думаю, місто не вистояло би", — вважає письменник.

Сергій Жадан вважає, що у лютому та березні 2022 року Харків врятували від окупації не лише Сили оборони, але і мобілізованість жителів.

Перші п'ять місяців війни письменник провів у Харкові, що тоді обстрілювався кожен день, і майже не залишав місто. Про цей період свого життя він розповів в інтерв'ю журналу Vogue. Сергій Жадан розвозив їжу та ліки тим, хто ховався в метрополітені, доставляв допомогу військовим, кілька разів потрапляв під обстріли. У цей час його часто питали, чому він не виїде в більше безпечне місце, на що Жадан завжди відповідав, що не хоче стати письменником в еміграції.

"Я усвідомлював, що можу залишатися в Харкові доти, доки там буде українське військо. Жити в окупації не збирався, бо ж було зрозуміло, що я в розстрільних списках. Мене якось у Мінську вже намагалися заарештувати", — каже літератор.

На думку Сергія Жадана, від окупації Харків тоді врятували, у першу чергу, військові, але не тільки вони — спрацювала згуртованість містян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президента просять присвоїти почесне звання Сергію Жадану

"У перші тижні це було особливо важливо. Без мобілізації громади, думаю, місто не вистояло би: його бомбили з літаків, розстрілювали з артилерії. Фактично весь центр обстрілювався — хаотично і неконтрольовано, снаряд міг прилетіти на будь-яку вулицю", — згадує письменник.

За словами Сергія Жадана, у перші місяці війни він не міг написати жодного вірша, перший з'явився лише у червні. Зараз письменник і рок-музикант вже видає збірки і гастролює з концертами Україною та світом, збираючи донати на підтримку українського війська.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.