Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Пекельна гостинність" Гамлета зникла з Харківської міськради. Роботу обіцяють повернути

Фото: Facebook/Gamlet Zinkivskyi
Стріт-арт трохи більше двох тижнів прикрашав вхід до мерії.

Художник хотів, щоб роботу "Пекельна гостинність" передали до музею або продали на аукціоні.

Будівлю Харківської міськради, що постраждала від ракетного удару по сусідству, більше не прикрашає стріт-арт Гамлета Зіньковського "Пекельна гостинність". Художник у мирний час, а зараз доброволець підрозділу "Хартія" зробив роботу в середині травня — на листі OSB (плита з дерев'яної стружки), який закриває головний вхід до міськради, де у дверях вибило шибки, він намалював пляшки з коктейлями Молотова і написав: "Пекельна гостинність". Другого червня роботи не стало, замість неї — голий лист OSB.

Під час роботи над стріт-артом Гамлета знімали іноземні журналісти.

"Те, що я роблю — допомагає справжнім воїнам зі зброєю відстоювати цю країну. Тому що в цій країні, крім людей, міст, є ще художники, яких вони люблять, музиканти, яких вони люблять, культура, яку вони люблять, і це надихає їх боротися та захищати", — поділився художник.

Фото: Instagram/Гамлет Зиньковский
Фото: Instagram/Гамлет Зіньковський

Гамлет витратив два місяці, збираючи гроші для допомоги Україні, поки на початку травня командир добровольчого підрозділу №1 "Хартія" не запропонував йому повернутися до Харкова. Але його покликали не воювати. Художник малює на аркушах OSB, якими у Харкові закривають пошкоджені будинки.

"Мене запросили до батальйону і це такий наказ від командира — малювати. І потім я подумав, що я можу зробити просто роботу на аркушах OSB і це така тимчасова історія. Те, що немає вікон у домі, те, що вони зашиті і поки що немає вікон чи дверей, буде якийсь час просто арт", — пояснював Гамлет.

Тоді він висловив надію, що його роботу "Пекельна гостинність" віддадуть у майбутній музей війни або продадуть.

На сторінці художника у Facebook харків'яни дякували йому за стріт-арт на будівлі мерії, писали, що з Гамлетом до Харкова повертається саме життя і місто знову набуває себе. Наразі робота не прикрашає будівлю мерії. Двері закриті "голим" листом OSB.

Фото: Facebook/Всеволод Кожемяко
Фото: Facebook/Всеволод Кожемяко

Командир добровольчого підрозділу №1 "Хартія" Всеволод Кожемяко, де служить Гамлет, зазначив, що ще день тому робота прикрашала будівлю мерії. Про неї, як і про самого автора, пишуть провідні світові ЗМІ, але це не завадило міським комунальникам сховати роботу.

"Може, тому що дозволу на розмальовування міської фанери у Гамлета не було, а може тематика "відповідальним товаришам" з мерії видалася надто агресивно патріотичною?", — запитує командир.

У Харківській міськраді сказали, що повернуть роботу Гамлета на місце, її заховали випадково.

"Будівельники демонтували двері та випадково перевернули аркуш із роботою. Повернемо все назад", — повідомив KHARKIV Today директор департаменту у справах інформації міськради Юрій Сидоренко.

Робота, яку перевернули одна з багатьох, виконаних художником на аркушах OSB на різних будинках міста. Нещодавно неподалік станції метро "Університет" з'явився черговий стріт-арт, його Гамлет присвятив своєму підрозділу, робота художника є на зруйнованій будівлі Палацу праці. Також Гамлет прикрашав ворота, двері, стіни будинків у центрі Харкова, які встояли під час російської війни.

Фото: Facebook/Гамлет Зиньковский
Фото: Facebook/Гамлет Зіньковський
Фото: Facebook/Гамлет Зиньковский
Фото: Facebook/Гамлет Зіньковський
Фото: Facebook/Гамлет Зиньковский
Фото: Facebook/Гамлет Зіньковський

 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.