Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На новий харківський храм встановили хрест

Його висота понад два метри.

На верхівці споруджуваного Храму Святого Юрія Переможця поставили хрест.

Його висота — 230 см, ширина — майже півтора метра. У алюміній, з якого був відлитий хрест, додали переплавлені частини мін і снарядів, якими проросійські бойовики обстрілюють українські позиції на Донбасі.

"Так ми хотіли переплавити зло і агресію у миротворчий, молитовний образ", — йдеться на офіційній сторінці храму.

храм

Хрест був виготовлений у колаборації з відомими українськими скульпторами Сергієм Шаулісом і Євгеном Полуніним під керівництвом артдиректора храму Олексія Чекаля. Модель була створена з глини і виліплена так, щоб передати фактуру землі або старої виноградної лози. У підсумку у скульпторів вийшло створити традиційне християнське трактування хреста і одночасно авангардне художнє висловлювання, яке символізує непохитне українське воїнство.

Як писав KHARKIV Today, храм з бетону, скла і металу будують на території частини Нацгвардії біля Лісопарку. Оскільки храм знаходиться на території військової частини і Східного регіонального управління Нацгвардії, служити в ньому буде не звичайний священик, а капелан. Будівельний майданчик освятили майже рік тому, а вже 14 жовтня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній освятить готову споруду. Після цього служби почнуться на постійній основі. Відвідувати їх зможуть не тільки військові, але і цивільні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.