Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни першими почули "Червону скрипку", якій виповнилося 300 років

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Легендарна скрипка приїхала до Харкова втретє.

Володарка інструменту, виготовленого майстром Антоніо Страдіварі, — Елізабет Піткерн — зіграла частину Концерту для скрипки з оркестром Мендельсона.

7 вересня у Харкові пройшла відкрита репетиція молодіжного академічного симфонічного оркестру "Слобожанський" під керівництвом диригента Даніїла Австріха (Німеччина). Виконувала соло скрипалька, володарка "Червоної скрипки" Страдіварі Елізабет Піткерн (США). Щоб почути частину Концерту для скрипки з оркестром Мендельсона, на майданчик над входом до станції метро "Держпром" прийшли кілька сотень людей.

У 2020 році легендарному інструменту виповнилося 300 років. Це перший концерт з тих пір. Поки була пандемія, скрипку чистили.

"Для мене звично грати на такому інструменті в залі. Це більш логічно, враховуючи його звукові особливості і все те, що професійні музиканти люблять в інструментах Страдіварі. Але не стала великою проблемою гра на вулиці. Єдине, скрипку на сонці довго тримати небажано", — розповіла Елізабет Піткерн.

Скрипалька каже, що для неї інструмент безцінний. Пізніше вона планує продати скрипку, а гроші витратити на благодійність.

"На момент покупки інструмент коштував 1,7 мільйона доларів, у 1990 році. Зараз офіційно декларована вартість — 3 мільйони доларів, але ринкова ціна — до 15 мільйонів доларів. Для мене вона безцінна. Коли кар'єра закінчиться, скрипка буде продана, всі  гроші підуть школам і університетам", — пояснила власниця "Червоної скрипки" Страдіварі.

1
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.

Репетицію провели перед концертом "Містична "Червона скрипка" Страдіварі". У п'ятницю, 10 вересня, Елізабет Піткерн і МАСО "Слобожанський" зіграють композиції Дмитра Шостаковича, Сергія Прокоф'єва, Арама Хачатуряна. Також у програмі концерту — музика з фільму "Червона скрипка" Джона Корільяно і "Концерт для скрипки з оркестром мі-мінор", написаний Феліксом Мендельсоном, чиє ім'я досі носить червоний інструмент. Елізабет Піткерн виступить з МАСО "Слобожанський" у Палаці студентів Національного юридичного університету, початок о 20:00. Ціна квитків від 250 до 1150 гривень, їх можна купити на сайті "Інтернет-квиток". 

Нагадаємо, вперше Елізабет Піткерн і її легендарний інструмент приїхали до Харкова у травні 2019 року. Потім скрипалька приїжджала  до нас у грудні 2019 року. Елізабет Піткерн кличе скрипку "Фелікс" і возить її у футлярі з титанового сплаву.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.