Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківʼянам пропонують прогулянку "Дорогами Сковороди" за донат

Фото: Андрій Парамонов
Книгу до 300-річчя філософа готують дослідники історії.

Автори книги — Андрій Парамонов і Вячеслав Горбоносов розкажуть про всі мандрівки Григорія Сковороди Харківщиною.  

Своїм патронам відомі у Харкові та Україні дослідники історії обіцяють надіслати екземпляри книги, де будуть опубліковані старовинні карти, фотографії, архівні джерела.

"Подорожуючи Харківською областю, чи задумувались ви, що колись цими самими стежками ходив наш видатний філософ-мандрівник Григорій Сковорода? Може, саме тут, ховаючись під дубом від дощу, він шукав новий порядок життя. Може, біля наших фортець та маєтків йому на думку приходили байки, вірші, афоризми, які ми цитуємо донині? Як і коли це було? Що з цих моментів залишилось у документах? До 300-річчя Григорія Сковороди ми розповімо вам про всі мандрівки мислителя нашим рідним краєм. Покажемо світлини, які ніхто ще не бачив", — розповіли автори книги. 

Андрій Парамонов і Вячеслав Горбоносов запрошують підтримати видання книги до 300-річчя Григорія Сковороди. Її вихід заплановано до 3 грудня 2022 року у видавництві Харківського приватного музею міської садиби.

"Вперше в альбомі будуть опубліковані старовинні карти, фотографії, архівні джерела. Це історія подорожей Сковороди у 1759-1794 роках до маєтків на території Слобідської України, які зараз знаходяться у сучасних Гусинці, Бабаях, Вільшані, Довжику, Одраді, Олексіївській фортеці, Сковородинівці, Щасті, Харкові… Всі вони пов’язані з ім’ям Григорія Сковороди", — зазначили дослідники історії.

Ілюстрація

У 2021 році в рамках проекту "Дорогами Сковороди" Андрій Парамонов і Вячеслав Горбоносов проїхали по всіх садибах і місцях, пов’язаних із Григорієм Савичем. Вони стали співорганізаторами виставки "Великі земляки: Григорій Сковорода", яку вже презентували у Харкові, Чорнухах (Полтавська область), Глухові (Сумська область).

"Підтримуючи видання книги грошовими внесками, ви підтримуєте культурну та історичну спадщину та робите свій внесок в історію, бо імена всіх благодійників ми відзначимо на сторінках видання. Крім того, кожному, чия підтримка (допомога) дорівнюватиме від 1000 гривень, ми гарантуємо отримання повнокольорового екземпляру книги. Ті, хто надішлють від 500 гривень, отримають чорно-білий варіант видання", — пояснили автори книги.

Також вони запровадять розіграш трьох кольорових примірників серед всіх, хто зробить внески до 500 гривень (це відбудеться напередодні нового 2023 року).

Допомогти виданню книги можна за реквізитами:

Отримувач: ПМБФ ДЖЕРЕЛО

Код отримувача: 34211003

IBAN UA763515330000026005052224546

Призначення платежу: Благодійний внесок на видання книги "Дорогами Сковороди".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.