Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Де у Харкові встановили скульптуру зі звуками міста

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Арт-об'єкт з'явився у центрі Харкова.

Звуки міста записали і трансформували у арт-об'єкт за допомогою програм звукового дизайну і 3D-візуалізації.

Скульптуру "Звуки Харкова" створили за мотивами спогадів про звучання міста відомих харків'ян — астронома Ірини Бельської, доктора Євгена Комаровського, співака Володимира Дантеса і художника Романа Мініна. Для них рідне місто асоціюється зі стрибками на скейті, спалахами феєрверків, рівномірним гуркотінням потягів на залізничних коліях, вигуками уболівальників на стадіоні "Металіст".
За словами секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, арт-об'єкт передає звук і дух міста.
"Кожен для себе буде розуміти і бачити у цьому арт-об'єкті новому щось своє. Молодь одне, люди більш старшого покоління — інше. Дух міста  відображений тут, це хвиля бурхливих емоцій. Це подарунок місту Харкову від президента, його команди", — розповів він.
Астроном Ірина Бельська, за мотивами спогадів якої створили скульптуру, вважає, що Харків звучить веселим гомоном молоді, у поєднанні зі звуками природи.
"Цей проєкт надихнув мене надати відповідь для себе на таке питання: як звучить, з чим асоціюється, з якими звуками, мій улюблений Харків? Для мене Харків — це, перш за все, місто студентів і вчених. Вчених, які принесли інтелектуальну славу нашому місту. Він звучить, як на мене, таким веселим гомоном нашої молоді, поєднаним зі звуками природи. Це дуже добре, що у центрі Харкова ми маємо можливість чути шелест листя вікових дубів, свідків славної історії Харкова. Я сподіваюся, що харків'яни і гості нашого міста оцінять цей арт-об'єкт і він стане ще одним улюбленим нашим місцем", — повідомила Ірина Бельська.

Арт-об'єкт встановили в саду Шевченка, навпроти центрального входу до кафе "Кристал". Урочисте відкриття відбулося 20 вересня.

Нагадаємо, "Звуки Харкова" — це одна зі скульптур проєкту "Звуки Міста", ініційованого до 30-ї річниці Незалежності. Звуки семи міст записали і трансформували у скульптури. Крім Харкова, серед міст України у проєкті є Київ, Одеса, Дніпро, Львів, Маріуполь, а також об'єднане звучання для території автономної республіки Крим. Перший арт-об'єкт встановили в Одесі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.