Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Звання "Герой України" просять надати військовому, який звільняв Харківську область

Фото: Кам'янська міська рада
Родичка військового звернулася до президента.

Євген Лістратов після звільнення населених пунктів Харківщини вирушив на Донеччину, але там загинув.

Олена Лістратова звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням надати посмертно звання "Герой України" військовому Євгену Лістратову, який звільняв від російських окупантів населені пункти Харківської області. Відповідна петиція опублікована на сайті президента.

Як розповіла авторка петиції, Євген Лістратов був родом із Дніпропетровської області, працював електрогазозварювальником. 4 липня цього року добровільно долучився до Збройних сил України. Служив у 9-й роті 25-ї окремої повітряно-десантної Січеславської бригади. Загинув 24 жовтня на Донецькому напрямку, коли потрапив в оточення окупантів.

"Брав участь у звільненні багатьох сіл Харківської області, міста Ізюм, пройшов пекло Лиману, — розповіла Олена Лістратова. — Євген загинув під час виконання чергового завдання на Донецькому напрямку, де воїни звільняли окуповану територію. Упродовж чотирьох днів вони знаходились в оточенні російських окупантів, яких було в десятки разів більше. За словами побратимів, Євген проявив велику мужність і відвагу – знищив тільки в передостанній день свого життя 4 одиниці воєнної техніки, а скільки її було за весь час військової служби, важко навіть сказати!".

Євген Лістратов загинув у 36 років. У нього залишилася дружина, двоє дочок та матір. Авторка петиції зазначила: військовий проявив під час захисту держави патріотизм та мужність, віддав своє життя за незалежність країни, тому гідний звання Героя України.

"Він зробив вагомий внесок у справу захисту Батьківщини, проявляв патріотизм, мужність і відвагу, був зразком для побратимів. Віддав своє життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність української держави. Його відданість Батьківщині і щира любов до рідної землі були безмежні!, — розповіла Олена Лістратова. — Вважаємо, що Лістратов Є. Ю. — справжній Герой, який загинув у бою за Україну, і заслуговує на найвищу державну відзнаку — Герой України".

Нагадаємо, президент розглядає петиції, якщо вони набирають не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців із дня їх опублікування. Підтримати петицію про присвоєння звання Героя України Євгенію Лістратову можна за посиланням тут.

Як писав KHARKIV Today, на Донбасі загинув харків'янин, випускник Української академії лідерства Володимир Іващенко. Йому було 20 років.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.