Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Золочівщина під обстрілами: коли у громаді з'явиться світло

Обстріл Золочева 26 червня. Ілюстративне фото: Харківська обласна прокуратура
Окупанти руйнують обстрілами електромережі та трансформатори.

У населених пунктах Золочівської громади — Казачок, Одноробівка, Калинове, Карасівка, Чорноглазівка, Світличне та Уди через постійні обстріли пошкоджені електролінії та трансформатори.

Енергетики не можуть провести ремонти на ділянках у цих населених пунктах, оскільки обстріли тривають. Крім того, для ремонту не вистачає матеріалів. До деяких ділянок енергетиків не пропускають військові. Про це повідомили голова Золочівської громади Віктор Коваленко та старший майстер місцевого РЕМу Віталій Олійник. Відповідний відеокоментар опублікований у газеті "Зоря".

"По Золочеву перші удари які були — по трансформатору, обстріляли з "Градів". Інші села — б'ють також підстанції. Проблема величезна. Даємо собі звіт у тому, що енергомережа — це одна з найболючіших тем, окрім гуманітарки. Але та ж Одноробівка. Голова області, я знову підняв питання по Одноробівці, щоби привезли масло, яке потрібно для роботи енергосистеми, якого практично в області немає. Декілька варіантів було, щоб з інших джерел запитати Одноробівку. Громада каже: "Золочів обстріляли, порвали електромережі — ви ремонтуєте, а нам не можете зробить". Перше —  моменти, які пов'язані з безпекою, друге — матеріали для підстанцій і різних комплектуючих. Це небезпечні місця, куди енергетиків не пускають військові", — пояснив Віктор Коваленко.

За словами старшого майстра РЕМу Віталія Олійника, енергетики працюють спільно з саперами, які йдуть попереду та розміновують ділянки. Наразі найкритичнішою є ділянка ліній електропередач у селі Уди. Співробітників у РЕМі залишилося мало, роботи стало значно більше.

"Йшли сапери, а за ними РЕСівці, розчищали. Під посадками путь ускладнений. У Козачку заживлюється від підстанції. Уди — там критична ділянка, дуже багато пошкоджень по лінії 35 кіловольтів від Золочева до Уд. Матеріалів не вистачає, небезпечна ділянка лінії, — сказав Олійник. — На даний час працює 45 людей (бригади і персонал). Тільки у нашому РЕМі було 52 людини до війни. Людей стало менше, а роботи збільшилося".

Голова Золочівської громади додає: окупанти постійно обстрілюють Уди. Нещодавно там загинули три жінки, які проводжали рідних в евакуацію з волонтерами — загарбники відкрили вогонь, як тільки автомобіль поїхав. Тому енергетики не можуть виїхати на ділянку для ремонту електроліній на автомобілі-вишці.

Іншу проблему — з нестачею матеріалів для ремонту електроліній у Золочівській громаді намагаються вирішити. Зараз підтримку надає Червоний Хрест.

"Декілька днів тому приїжджав до нас Червоний Хрест. Всі звернули увагу на гуманітарну допомогу. Були три напрямки. Перший — енергозабезпечення. Друге — газозабезпечення. Третє — інфраструктура (водопостачання й інші справи). Приїхала група інженерів, і ми протягом трьох днів підготували пропозиції для енергетиків, хоча ми розуміємо, що це — Обленерго. Але ми запропонували наступний механізм роботи: що нам передають матеріали, техніку, інші ті речі, які нам наші колеги надали, ми беремо на баланс і даємо  РЕМу у тимчасове користування або передаємо, щоби ці речі працювали у нас в громаді", — пояснив Коваленко.

Енергетики кажуть: зможуть відремонтувати пошкоджені лінії електропередач та трансформатори, як тільки це буде безпечно і надійдуть матеріали.

Як писав KHARKIV Today, увечері 28 червня російські окупанти протягом двох годин обстрілювали з артилерії село Івашки Золочівської громади (на кордоні з РФ, поруч з Одноробівкою). Внаслідок обстрілу постраждалих не було, пошкоджені будинки. Протягом дня тривали обстріли населених пунктів Золочівської громади — Світличне, Уди, Соснівка, Калинове та Олександрівка.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.