Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Знищений ракетою під'їзд у Харкові обіцяють відновити

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
На місці встановлять тимчасові конструктиви.

У більшості під'їздів будинку на вул. Георгія Тарасенка відновили комунікації.

У Харкові продовжують відновлювати будинок по вулиці Георгія Тарасенка, який був частково зруйнований під час ракетної атаки росіян у жовтня. У будинку уже відновили перекриття й майже 900 квадратних метрів покрівлі із 1500, які були зруйновані. Комунальники закрили контури усіх вікон і дверей, що постраждали, вивезли 100 кубометрів будівельного сміття. За місяць планують завершити роботи у третьому під'їзду, в який влучила ракета.

"Фахівці продовжують відновлювати покрівлю. До кінця року вони планують завершити роботи над третім під'їздом, який було зруйновано влучанням ракети. Для цього будуть встановлені тимчасові конструктиви будівлі (каркасна система), а одразу після розробки проєкту відновлять і стіни", — розповіли у Харківській міській раді з посиланням на департамент житлово-комунального господарства.

Комунальники провели обстеження внутрішньобудинкових електромереж у кожному під'їзді, електрику подали до першого та п'ятого під'їздів й частково — до другого та четвертого. Деякі квартири лишаються знестурмленими через пошкодження стін.

Нагадаємо, будинок по вулиці Георгія Тарасенка обстріляли 6 жовтня. У той день Росія запустила по Харкову ракети "Іскандер". У центрі міста були пошкоджені близько 100 будинків, в Основ'янському районі пошкоджень зазнали 43 об'єкти, зокрема 39 житлових будинків.

Відновлювати покрівлю у будинку на вулиці Георгія Тарасенка почали понад місяць тому. Як розповів директор комунального підприємства "Харківспецбуд" Богдан Долина, покрівля була пошкоджена на всіх п'яти під'їздах. Зараз відновлені чотири. Конструктив, який хочуть зробити до кінця року, потрібен для того, щоб накрити третій під'їзд, який є найбільш зруйнованим.

"Попередня експертиза говорить, що будинок підлягає відновленню, але буде розроблена більш детальна експертиза та проєкт. Сьогодні ми намагаємося зробити так, щоб люди могли повернутися у свої помешкання. Для цього ми спершу чергу зробили покрівлю, далі змогли зайти тепловики, вони вже зробили в 4-х під'їздах опалення, і "Міськліфт" зміг подати напругу в ці під'їзди", — розповів Долина "Суспільному".

Як писав KHARKIV Today, комунальникам вдалося повернути тепло до будинку по вулиці Георгія Тарасенка наприкінці листопада. Фахівці "ХТМ" виявили близько 40 дефектів на мережах різного діаметру, у тому числі приховане пошкодження на стояку у третьому під'їзді, зруйнованому прямим влучанням ракети.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.