Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Знищення, убивства, зґвалтування: воєнні злочини, які скоїли росіяни на Харківщині

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Армія РФ гатить по будинках, школах, дитсадах та лікарнях.

За час війни слідчі зареєстрували 2450 воєнних злочинів, вчинених російськими окупантами в Харківській області.

На сьогодні у Харківській області зруйновано повністю або частково майже 5500 будівель. Із них 2705 будівлі — це багатоповерхові будинки, 1462 — приватні житлові будинки, 453 — заклади освіти (у тому числі 219 шкіл, не враховуючи двох, що знищили за останніі дні), 96 — заклади охорони здоров'я. Про це повідомив прокурор Харківської області Олександр Фільчаков на сесії Харківської обласної ради 4 липня.

Відомо про загибель щонайменше 932 мирних мешканців Харківщини, з яких 45 — діти, поранено 1743 людини (146 — діти). Гострою прокурор називає проблему ідентифікації невпізнаних трупів та розшуку безвісти зниклих, у тому числі дітей, оскільки вони можуть перебувати на окупованих територіях або за межами України. За фактами безвісного зникнення громадян прокуратура розслідує 500 справ.

Слідчі повідомляють підозри за фактами порушення законів та звичаїв війни. Двох злочинців уже засудили. Прокурори провели понад 1500 оглядів місця події, близько 3000 допитів та призначили понад 2000 судових експертиз. У Харкові здійснили огляд майже всіх місць обстрілу.

"У справах зазначеної категорії повідомлено про підозру 38 особам. Прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактами скоєння 2368 злочинів про порушення законів та звичаїв війни військовослужбовцями російської армії — ст. 438 Кримінального кодексу України. З указаної кількості злочинів 1668 пов'язані з нападами чи бомбардуваннями будь-якими засобами цивільної інфраструктури, 40 — з вбивствами, 67 — незаконним позбавленням волі, 112 — мародерствами та зареєстровано три факти зґвалтування. У цих справах про підозру повідомлено вже дев'яти особам, із яких сім — це військовослужбовці Російської Федерації та два — учасники незаконного збройного формування так званої "ДНР". До суду направлено обвинувальний акт стосовно двох осіб, по яких уже винесено обвинувальний вирок", — сказав Фільчаков.

Досі невідома кількість зниклих за час війни людей. За інформацією начальника поліції Харківщини Володимира Тимошка, щодня кількість подібних заяв збільшується. Особливо це стосується окупованих територій.

"Збільшується кількість заяв щодо безвісти зниклих осіб. Поліція всі ці заяви фіксує, проводимо експертизи, відбираємо зразки для можливого впізнання трупів, яких також залишається значна кількість. Невпізнаних трупів у нас майже щодня кількість збільшується", сказав Тимошко.

Також слідчі фіксують інші злочини, пов'язані з порушенням законів та звичаїв війни — вивезення зерна та техніки російськими військовослужбовцями.

Зокрема, відомо про вивезення близько 1500 тонн зерна з тимчасово окупованого селища Макарів Богодухівського району до Росії. З держпідприємства "Ізюмське лісове господарство" окупанти вкрали й вивезли до Росії близько 100 одиниць техніки (транспортні засоби, обладнання).

Як писав KHARKIV Today, о 2:00 5 липня російські окупанти завдали удару з літака по будівлі ліцею та технічного училища у Салтівському районі Харкова.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.