Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителям Харківської області можуть спростити отримання компенсації за знищене житло

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Багато людей не могли подавати заявки через відсутність фото- та відеодоказів руйнувань.

Законопроєкт про спрощення процедури отримання компенсації за знищене майно на окупованих територіях ще мають ухвалити у другому читанні та в цілому.

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №11161 щодо порядку компенсації за знищене майно на тимчасово окупованих територіях. Рішення підтримали 255 народних депутатів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Згідно із законом, жителям, чиє зруйноване житло знаходиться на території ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, можна буде не надавати фото та відео до та після його знищення. Також не потрібен буде огляд такого житла комісією.

"Якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження. При цьому фізичний огляд об'єктів нерухомого майна не проводиться. Власник такого майна має право на відмову від права власності на таке майно на користь держави", — розповів Железняк.

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що цього рішення чекають тисячі жителів Харківщини, які не можуть потрапити додому для збору всіх необхідних документів.

Як писав KHARKIV Today, станом на початок травня за програмою "єВідновлення" жителі Харкова та області купили 314 квартир і 93 приватних будинки. Більшість заявників придбали житло у Харківській області, деякі обрали нові домівки на Київщині, Дніпропетровщині, Полтавщині та Львівщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.