Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителів Харківської області попередили про шахраїв

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Злочинці поширюють фейки про соціальні виплати.

Для отримання соцвиплат просять ввести номер банківської картки, який перехоплюють зловмисники.

Шахраї поширюють фейки про соціальні виплати на сторінках-клонах державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів та банків. Для цього вони використовують фішинг. Про це повідомили у департаменті кіберполіції Національної поліції України.

"Громадянам пропонують ввести персональні дані та номер банківської картки нібито для зарахування грошей. Відомості, введені на таких ресурсах, автоматично стають відомі шахраям. Маючи дані карток громадян, вони привласнюють гроші з рахунків", — пояснили в департаменті кіберполіції.

У департаменті кіберполіції радять отримувати інформацію, зокрема про соцвиплати, лише з офіційних джерел, не переходити за сумнівними посиланнями, не надавати невідомим конфіденційну інформацію.

Також слід звернути увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур — верифіковані, тобто мають знак галочки. При підозрі шахрайських дій необхідно негайно звернутися до правоохоронних органів.

Як писав KHARKIV Today, харків'янин поцупив із банківських карток іноземців мільйон гривень. Слідчі з'ясували, що 20-річний харків'янин був організатором шахрайської схеми з POS-терміналами. Він взяв до своєї схеми подругу та двох чоловіків із Дніпра. Зловмисники переказували гроші з карток іноземців на рахунки фірм за неіснуючі послуги.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.