Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі ще одного селища біля Харкова хочуть відмовитись від назви, пов'язаної з Росією

Фото: Facebook/Бабаи онлайн
Дати нову або повернути стару назву хочуть Бабаям.

Серед варіантів назв стара — Архангельське.

Селище Бабаї (Височанська громада) зветься на честь роду "боярських синів" на прізвище Бабай. Їх українці на чолі з козацьким полковником Григорієм Донцем (Донець-Захаржевським) витіснили із села (село Бабаї стало селищем у 1938 році), як і решту росіян. Про це повідомили місцеві жителі у соцмережах.

"Тому настав час подумати про нову назву поселення або відродити стару — Архангельське (так храм називався)", — запропонували там.

Зазначимо, у 1774 році у бабаївського священика Якова Правицького якийсь час жив письменник та філософ Григорій Сковорода (тут він закінчив писати свої "Байки Харківські"). Неподалік Бабаївського лісу розташоване джерело, назване на честь Сковороди.

Перша згадка про поселення Бабаї в письмових джерелах датується 1647 роком. У 1650 там побудували перший храм Архангела Михаїла (не зберігся). Село також називалося Архангельським на честь храму.

Як писав KHARKIV Today, село Руська Лозова перейменують на Українську Лозову. Населений пункт був в окупації більше двох місяців, його звільнили наприкінці квітня, обстріли тривають.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.