Жителі Харківщини махлюють, щоб отримати статус біженців
Стали відомі десятки випадків, коли мешканці регіону оформлюють допомогу для внутрішньо переміщених осіб через "Дію", приїхавши до сусіднього населеного пункту, а потім повертаються додому в очікуванні виплат.
Про ознаки шахрайства для отримання грошей і перевірку таких фактів KHARKIV Today розповів директор обласного департаменту соціального захисту Юрій Шпарага.
За його словами, до Богодухівського району з 24 лютого переїхало приблизно 40 000 переселенців. Якщо людина переїздить із Золочева, який постійно обстрілюють, то це не викликає сумнівів. А коли мешканець села Мурафа їде до сусіднього Краснокутська (населені пункти в межах однієї громади), оформлюється як внутрішньо переміщена особа через "Дію" і повертається додому в очікуванні виплат — це має ознаки шахрайства.
"При реєстрації через "Дію" зручно сісти на велосипед — проїхати кілометр, вказати нове місце перебування і підтвердити його за допомогою геолокації. А управління соцзахисту має брати і нараховувати виплати. Будемо радитись із Нацполіцією, щоб перевірити такі випадки. Ми розуміємо, з чим маємо справу. Жодних державних коштів не вистачить, якщо ми будемо з вулиці на вулицю ходити", — пояснив Шпарага.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області понад 50 000 переселенців отримали допомогу на проживання
Чиновник додав, за нарахування виплат відповідають начальники управлінь соцзахисту, і до них також можуть виникнути питання через дії тих, хто вирішив ввести державу в оману.
За інформацією департаменту соціального ХОВА, зараз у межах області зареєстровано більше 200 000 внутрішньо переміщених осіб.