Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Житель Харківської області віз товари з Європи під виглядом "гуманітарки"

Фото: Харківська обласна прокуратура
Чоловікові заочно оголосили підозру.

Товари в Європі чоловік купляв під виглядом гуманітарної допомоги, за яку під час війни не потрібно сплачувати податки.

62-річний мешканець селища Високий ухилився від сплати семи мільйонів гривень до державного бюджету України. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, житель Високого створив схему ухилення від сплати податків під виглядом імпорту "гуманітарної допомоги". Він заснував благодійний фонд та закупляв товари в Європі — одяг, продукти, будівельні матеріали. У документації було вказано, що ці товари є гуманітарною допомогою від компанії в одній із країн Європи. Компанія про це не знала.

"Європейська компанія заявила, що ніколи не мала взаємовідносин з вказаним благодійним фондом і жодних документів не надавала. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи, 62-річний чоловік недоплатив до українського бюджету майже 7 мільйонів гривень", — розповіли в прокуратурі.

Слідчі заочно оголосили підозру жителю Високого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету України коштів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу та оголошення його у розшук.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові "повариха" розкрадала гуманітарну допомогу. Жінка отримала від волонтерки продукти для подальшої видачі готових гарячих страв як гуманітарної допомоги мешканцям будинку у Холодногірському районі Харкова, який постраждав від ракетного удару, завданого російською армією. Однак усі продукти вона забрала.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.