Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Житель Харківської області створив "армію ботів" для зриву програми вакцинації

Фото: СБУ
Фейкові акаунти реєстрували у різних соцмережах.

За фейкові акаунти платили у рублях.

Через ботоферму створювали акаунти для поширення замовних матеріалів з Російської Федерації. За період роботи зареєстрували майже 50 тисяч фейкових акаунтів, які створювали "альтернативну реальність" у соцмережах, зокрема в українському сегменті. Діяльність ботоферми припинили. Про це повідомили в Управлінні Служби безпеки України у Харківській області.

"Організатором ботоферми виявився житель Харківської області. У нього є чималий досвід у сфері телекомунікацій, тому успішно налагодив механізм реєстрації "липових" профілів у соцмережах. За наявною інформацією, чоловік створював акаунти і передавав їх замовникам. На одну SIM-карту він реєстрував до п'яти фейкових акаунтів у різних соціальних мережах. Оплату за виконані замовлення зловмисник отримував у рублях, через електронні платіжні системи", — розповіли у СБУ.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

За даними СБУ, "армія ботів" поширювала публікації і коментарі, спрямовані на:

  • зрив національної програми вакцинації;
  • виправдання збройної агресії РФ на сході України;
  • дискредитацію української влади.

Під час обшуків за місцем фактичного проживання зловмисника знайшли: комп'ютерне обладнання з доказами протиправної діяльності, GSM-шлюзи і SIM-банки, 5 тисяч SIM-карт українських операторів зв'язку.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

СБУ продовжує слідчі дії для перевірки можливої причетності організатора ботоферми до співпраці з російськими спецслужбами.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.