Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харківської області заробляли на "лівій" гуманітарній допомозі

Держбюджет недоотримав десятки мільйонів гривень.

Організатори схеми зареєстрували фіктивні фірми та благодійні організації, за допомогою яких нібито допомагали одягом і ліками малозабезпеченим сім'ям, військовим і жителям з районів ООС.

Співробітники Служби безпеки України викрили масштабну схему ухилення від сплати податків і митних платежів до держбюджету України, яку організували жителі Харківської та Рівненської областей. Щомісяця держава недоотримувала митних платежів на десятки мільйонів гривень. Про це повідомили у Службі безпеки України.

"Ділки імпортували дорогі комерційні товари, ввозили їх під виглядом гуманітарної допомоги для малозабезпечених сімей, а також бійців ООС і жителів районів, які постраждали від агресії Російської Федерації", — пояснили у СБУ.

Слідчі встановили, що зловмисники зареєстрували у країнах Західної Європи кілька фіктивних фірм, які нібито відправляли допомогу, в Україні створили фіктивні благодійні організації, які отримують допомогу.

сбу

Товари ввозили через митні пости на західному кордоні України. Коли товар переміщували по країні, відкривали опломбовані митниками вантажівки, розвантажували товар, замість нього використовували мотлох і ставили підроблені пломби.

"Нові речі розвантажували, серед яких був брендовий одяг і лікарські засоби, а заповнювали фури мотлохом, щоб вага відповідала супровідним документам. Потім організатори знову опломбували транспорт підробленими митними пломбами", — розповіли у СБУ.

Правоохоронці провели 20 обшуків у Рівненській і Харківській областях та вилучили понад 30 тонн товарів, які не розмитнені за законом, оригінали митних документів, печаток  та обладнання для виготовлення підроблених пломб.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці 2020 року у Харкові знайшли склади з контрафактним тютюном майже на 1,5 мільйона гривень. Вага вилученого склала 600 кілограмів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.