Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Жителі Харківської області працювали на російську "оборонку"

Фото: СБУ
За даними СБУ, вони входили до складу міжрегіональної злочинної групи.

Учасники міжрегіональної злочинної групи незаконно поставляли великі партії товарів військового призначення до Росії.

Діяльність міжрегіонального злочинного угрупування викрили і блокували контррозвідники Служби безпеки України. Про це повідомив представник управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

"Співробітники спецслужби встановили, що до складу групи входили жителі Харківської, Київської та Сумської областей. Зловмисники скуповували комплектуючі на вторинному ринку у приватних комерсантів. Ділки, поза митним контролем, автотранспортом вивозили до Росії комплектуючі. Потім посередник перепродував обладнання авіаційної, танкобудівної і радіоелектронної галузей оборонним підприємствам Росії", — розповіли у СБУ.

Правоохоронці додали, що не дали незаконно переправити учасниками групи до Росії партію військових товарів на загальну суму понад 100 тисяч доларів.

СБУ провела 16 обшуків вдома в учасників злочинної групи та в місцях, де зберігали товари військового призначення на території Харківської, Київської та Сумської областей. Звідти вилучили: комплектуючі до військової техніки, штампи для підробки технічної документації, печатки комерційних структур, бухгалтерські документи, чорнові записи, чеки, засоби зв'язку та інші докази протиправної діяльності.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Слідчі вирішують питання про повідомлення учасникам групи про підозру за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

СБУ перевіряє можливу причетність учасників злочинної групи до постачання українським оборонним підприємствам уживані  комплектуючі до військової техніки. За однією з версій, обладнання ділки скуповували на території Росії і України, а потім робили "косметичний ремонт" і підроблену технічну документацію.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.