Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Збитки довкіллю Харківщини через війну сягнули 349 мільярдів гривень

Фото: Держекоінспекція в Харківській області
Забруднена земля, загинули тварини, згоріли ліси.

Найбільших збитків завдано через засмічення землі.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища підрахували збитки довкіллю Харківщини, завдані за рік унаслідок війни. Вони склали понад 349 мільярдів гривень. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції в Харківській області.

Із загальної суми 342 мільярди 528 мільйонів гривень складає шкода через засмічення землі й забруднення ґрунтів. Усього засмічено понад п'ять мільйонів квадратних метрів територій Харківської області.

Збитки, завдані атмосферному повітрю внаслідок забруднення, сягають 3,5 мільярди гривень. Забруднення сталося через лісові пожежі, займання тисяч тонн нафти й нафтопродуктів, а також інших об'єктів.

Також під час війни масово гинули тварини й водні мешканці, був знищений природно-заповідний фонд. Збитки від цього склали 3,9 мільярда гривень. Усього згоріли 624 гектари лісів й інших насаджень. Інспектори фіксують наслідки війни та повідомляють про них до правоохоронних органів.

"Екологічні загрози, що створює війна, завадять поверненню до мирного та стабільного життя та розвитку. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Харківської області продовжують фіксацію злочинних наслідків російської агресії на території Харківщини з метою встановлення фактів екоциду та шкоди, заподіяної довкіллю бойовими діями. Всі матеріали передаються до органів прокуратури. Ворог буде нести відповідальність за скоєні злочини", — зазначили у Держекоінспекції.

де
Фото: Держекоінспекція в Харківській області

Як писав KHARKIV Today, шкода екології через ракетний обстріл складу феєрверків у Київському районі Харкова, який стався 10 січня, склала щонайменше 1,4 мільярда гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.