Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Засудили ще двох колаборантів із Харківської області

Фото: Харківська обласна прокуратура
Обидва працювали на росіян, але провини не визнають.

Двоє колаборантів із Харківщини отримали вироки.

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав винним 52-річного жителя міста Балаклія, який під час окупації влаштувався до так званої "тимчасової цивільної адміністрації". Чоловіка ув'язнили на 11 років та заборонили займати посади в органах влади на 11 років, а також конфіскували майно.

"Він активно провадив інформаційну діяльність із окупаційною адміністрацією, спрямовану на підтримку держави-агресора. Так, чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо "жизнь", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Чоловіка визнали винним за ч. 6 ст. 111-1 (організація та здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та його окупаційною адміністрацією) Кримінального кодексу України.

з

39-річну жительку селища Шевченкове, яка у серпні 2022 року добровільно влаштувалася так званою "в. о. завідуючої Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп'янського району Харківської області", засудили до 12 років позбавлення волі.

На посаді жінка виконувала вказівки окупантів, проводила наради із підлеглими, отримувала "гуманітарку" від Росії та пропагандистську газету "Харьков Z", яку потім поширювала. Колаборантка робила це для створення позитивного іміджу окупаційної влади.

Орджонікідзевський райсуд Харкова визнав жінку винною за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Вироки суду поки не набули чинності, оскільки триває час на подання апеляції. У судах колаборанти провину не визнали.

Як писав KHARKIV Today, ветерану АТО з Харківщини дали умовний термін за заклики до ЗСУ здавати зброю. Сергій Красовський керував Спілкою ветеранів АТО у Вовчанську, під час окупації міста виправдовував агресію РФ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.