Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Засудили колишню чиновницю, яка працювала на росіян і втекла до Харкова

Фото: УСБУ.
Жінка відповідала за житлово-комунальне господарство в окупантів.

До тюрми піде колаборантка, яка забезпечувала комунальні потреби окупантів на Харківщині.

Колишню чиновницю із Дворічної засудили до семи років ув'язнення за співпрацю з росіянами. Улітку 2022 року вона добровільно підписала трудовий договір з окупаційною адміністрацією та стала "и. о. заместителя начальника территориального управления, начальника отдела ЖКХ Двуречанского теруправлення временной гражданской администрации Купянского района Харьковськой области". До окупації району вона жила у Дворічній, а працювала в органах місцевого самоврядування Куп'янського району.

"Обіймаючи цю псевдопосаду з липня до вересня 2022 року, зловмисниця виконувала вказівки керівництва ворожої адміністрації щодо організації роботи місцевих комунальних підприємств в окупованій Дворічанській громаді, надсилала цим підприємствам обов'язкові до виконання приписи місцевого гауляйтера, здійснювала підготовку комунальної сфери до опалювального сезону 2022/2023 року", - повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

Після деокупації району жінка сподівалася уникнути правосуддя та переїхала зі звільненої Дворічної до Харкова. Але у березні 2023 року співробітники СБУ встановили її місцезнаходження та затримали.

52-річну колаборантку засудили до семи років тюрми за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Також суд позбавив її права протягом ще 13 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.