Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Засудили харків'янку, яка працювала на росіян

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Вирок оголосили жительці Харкова.

Юлія Паценко ходила на наради до окупаційного управління та погоджувала організацію роботи у дитсадку й ліцеї.

29 вересня Київський районний суд Харкова визнав винною жительку Харківщини Юлію Паценко, яка під час окупації працювала на посаді "помічниці начальника Вовчанського територіального управління військової цивільної адміністрації Харківської області". Колаборантку засудили на шість років, заборонили обіймати посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах влади, установах, на підприємства незалежно від форми власності на десять років, майно не конфіскували. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Паценко є уродженкою Харкова. Затримали її 24 вересня 2022 року. До окупантів вона влаштувалася у середині липня минулого року. Працювала у Кирилівському старостинському окрузі Старосалтівської селищної ради (Чугуївщина). Ходила на засідання так званого "Вовчанського територіального управління військової цивільної адміністрації" з 20 липня по 9 вересня минулого року.

"Вона займалась збором інформації, документів та заяв від мешканців старостинського округу для отримання "гуманітарної допомоги" від росіян, видачею довідок для пересування окупованими територіями, погодженням організації освітнього процесу у садочку "Зернятко" та Кирилівському ліцеї з окупаційною владою, отриманням від так званого "Вовчанського територіального управління військової цивільної адміністрації" пального та розпоряджалася ним", — розповіли у ХАЦі.

У суді колаборантка визнала провину лише частково. Паценко розповіла, що 28 лютого 2022 року через обстріли виїхала разом із родиною з Харкова на дачу. Спочатку там було тихо, однак у середині березня окупували територію, росіяни встановили блокпост навпроти її будинку. Паценко каже, що коли запаси продуктів закінчилися, вона пішла до старости просити "гуманітарку", і та запропонувала їй займатися видачею "допомоги". Вона погодилася. Потім їздила до Вовчанська та забирала російську "гуманітарку". За словами Паценко, вона не знала, що окупанти взяли її до себе на роботу.

"Паценко каже, що декілька разів до її будівлі приїжджали військові, вибивали двері, одного разу забрали її чоловіка, у подальшому відпустили. Одного разу до неї прийшли військові рф та наказали видати довідку про місце проживання жінки з двома дітьми та підписати її як "помічниця начальника Вовчанського територіального управління військової цивільної адміністрації Харківської області". Про те, що займає цю посаду, Паценко начебто дізналася від російських військових", — повідомили у ХАЦі.

Окрім цього, Паценко заявляє, що 1 вересня, коли відкрили школу, вона прийшла туди не як посадова особа, а як матір. До цього, у серпні, місцеві жителів самі прибрали територію школи.

Однак свідки підтвердили те, що Паценко видавала російську "гуманітарку" та займалася питаннями, які погоджувалися з окупантами. Слідчі показали протокол загальних зборів Кирилівського старостинського округу від 5 липня. Там указано, що на цих зборах Паценко була призначена помічником старости.

Як писав KHARKIV Today, 29-річна жителька села Гетьманівка Шевченківської громади добровільно влаштувалася так званою "и. о. директора" школи, коли село перебувало під окупацією. Жінка набирала педагогів і технічний персонал у школу, приймала заяви від батьків щодо вступу дітей. Навчання запроваджувала за російськими стандартами. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.