Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Заряджати електромобілі і самокати біля харківських будинків заборонять

Фото: ecotechnica.com.ua
Жителі Харкова скаржилися на незручності через електрозарядки.

Електрозарядні пристрої не можуть бути розміщені ближче, ніж 20 метрів від будинків та зон відпочинку.

14 липня на шостій сесії Харківської міської ради восьмого скликання прийняли рішення про заборону встановлення електрозарядних пристроїв у парках, рекреаційних зонах, скверах, садах, на площах, велосипедних доріжках, пляжах, прибудинкових територіях. Про це повідомили у Харківській міській раді.

"Електрозарядки дозволено розміщувати не ближче 20 метрів до житлових будинків і виключно за наявності права власності або користування земельною ділянкою, або при укладанні договору користування окремим елементом благоустрою комунальної власності з обов'язковим облаштуванням місця для паркування", — пояснили у міськраді.

Також у Харкові заборонено самовільно встановлювати велосипеди, самокати, скейти, гіроборди, електросамокати тощо для здачі у прокат. Для цього повинні бути відповідні пункти прокату.

За словами директора департаменту територіального контролю і земельних відносин Олексія Калини, до міськради неодноразово зверталися жителі будинків на вулицях Отакара Яроша, Дерев'янка, Чичибаніна, Ньютона, проспекту Науки зі скаргами на роботу електрозарядних станцій, які порушують їх спокій.

Як зазначив секретар Харківської міськради Ігор Терехов, міськрада схвалює збільшення електромобілів у Харкові, однак їх обслуговування не повинно приносити дискомфорт жителям.

"Ми" за "електрозарядки, щоб кількість автомобілів збільшувалася,"за" міський транспорт на акумуляторах, але ми проти того, щоб люди не могли виїхати з двору, не зіткнувшись із заправною станцією, щоб автомобілі їздили по газонах, ми проти того, щоб люди не могли спокійно спати", — пояснив Терехов.

Надалі міськрада обіцяє представити програму розвитку муніципальних станцій для заправки електромобілів.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові будуть регулювати кількість самокатів на вулицях. За словами секретаря Харківської міськради Ігоря Терехова, міськрада домовилася з представниками мереж прокату самокатів про правила їх використання. Зокрема, визначили місця, де вони будуть розміщені, і встановили обмеження з швидкості.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.