Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Зарплатня харків'ян на 8 000 гривень менша, ніж у столиці

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
"Укрстат" порахував, де працюють і скільки заробляють жителі різних областей.

Середня зарплата у Харківській області у 1,7 раза менша, ніж у Києві, а темпи її зростання — одні з найгірших в Україні.

Експерти Державної служби статистики проаналізували ринок праці України та з'ясували, де працюють громадяни країни, хто більше заробляє і як зросла середня зарплата.

На 14-му місці

Середньомісячна оплата праці за 2021 рік зросла в усіх українських областях. Та й загалом по країні у середнього працівника щомісячний дохід з січня по грудень зріс майже на дві тисячі гривень. Якщо на початку року середня місячна зарплата дорівнювала 12 337 грн, то наприкінці підтяглася до 14 014 грн. Зростанню сприяли і збільшення мінімальної зарплати, і зростання інфляції.

Однак і дохід, і темпи його зростання у регіонах неоднакові. Наприклад, Харківська область перебуває у середині рейтингу, вона не увійшла навіть до ТОП-10 регіонів, де платять відносно високі зарплати. Середньостатистичний харків'янин на грудень 2021 року заробляв 12 122 гривні на місяць. Це менше, ніж по Україні загалом, але більше, ніж у Чернігівській, Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій, Херсонській, Тернопільській областях та на Волині. Найменша в Україні середня зарплата — у жителів Кіровоградської області —11 180 грн.

ТОП-5 регіонів з найбільшими зарплатами в Україні:

  • Київ — 20 558 грн.
  • Донецька область — 14853 грн.
  • Київська область — 14290 грн.
  • Миколаївська — 13 807 грн.
  • Запорізька — 13 782 грн.

Тішить те, що у всіх областях зростання офіційної зарплати випереджає зростання інфляції. За рік споживчі ціни зросли на 10%, а середньоукраїнська зарплата — на 11%. У Харківській області зарплати зросли на 12%, а найбільшу надбавку до оплати праці за рік отримали жителі Вінниччини — 16%.

Чоловіки заробляють більше

Ще один безрадісний для Харківської області показник — борги із зарплати. Десяток років регіон утримує у цьому питанні непочесне лідерство. За даними Держстату, підприємства області заборгували працівникам 490 мільйонів гривень. Більше заборгували лише донецькі роботодавці.

Як і у всій Україні, 75% боржників — промислові підприємства.

Хоча офіційні зарплати у Харківській області й невеликі, зате рівень зайнятості найвищий у країні. Офіційно працевлаштовано 71% працездатних жителів області, це навіть більше, ніж у Києві (70%), та набагато більше, ніж у середньому в Україні (65%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні підвищили зарплату лікарям і медсестрам

До рівноправності у зарплатах Україні ще далеко. У всіх областях жінки заробляють значно менше за чоловіків. Найбільший розрив простежується у тих регіонах, де багато промислових підприємств. Наприклад, на Донеччині жінки заробляють лише 64% від чоловічої зарплати, у Запорізькій — 71%. Відносна гендерна рівність встановилася у найзахідніших областях, Закарпатській та Чернівецькій, там жінки заробляють лише на 14% менше за чоловіків. Наша область — у середнячках за рівноправністю, зарплата харків'янки дорівнює 81% від зарплати харків'янина.

Чоловіки, мабуть, більше зайняті у тих галузях, де платять високі зарплати. Наприклад, у  високооплачуваному авіатранспорті, де середня місячна зарплата перевищує 37 тисяч гривень. До ТОП-трьох найвигідніших для заробітку галузей входять фінансова діяльність (31 тис грн), а також IT та телекомунікації (майже 30 тис грн.)

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.