Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Залишена росіянами техніка з Харківщини допомагає відвойовувати Донбас

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Частина полишеного озброєння була готова до негайного використання.

Захоплені та покинуті російські танки, гаубиці та бойові машини українські воїни швидко очистили від позначок Z та почали використовувати проти попередніх власників. 

Стрімкий прорив України в Харківській області місяць тому закінчився тим, що сотні одиниць російської бронетехніки потрапили до рук Києва, кажуть військові чиновники, оскільки російська армія залишила своє важке озброєння та склади припасів у неорганізованому відступі. Відповідну інформацію опублікувала американська газета The Wall Street Journal. 

"Частина російської техніки була готова до негайного використання, а інша ремонтується для повернення на фронт. Танки, транспортні засоби та гармати, які занадто пошкоджені, розбираються на запчастини. Важливо те, що Росія також залишила велику кількість радянських стандартних артилерійських снарядів, які майже закінчилися в Україні. Це допомагає українським силам посилитися, коли вони відвойовують східні райони Донецької області, включно з містом Лиман, і просуватися далі на схід", — повідомили там. 

Батальйон "Карпатська Січ" захопив десять сучасних танків Т-80 і п'ять 152-мм самохідних гаубиць 2С5 "Гіацинт" після входу в місто Ізюм минулого місяця, повідомив заступник начальника штабу Руслан Андрійко.

"У нас стільки трофеїв, що ми навіть не знаємо, що з ними робити. Ми починали як піхотний батальйон, а зараз стаємо нібито механізованим батальйоном", — розповів військовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські захисники захопили на Харківщині новітній російський танк

Начальник штабу українського артилерійського батальйону на харківському фронті сказав, що зараз його підрозділ оперує чотирма нещодавно захопленими російськими 152-мм самохідними гаубицями 2С19 "Мста" разом із гарматами американського виробництва та тепер має велику кількість боєприпасів радянського калібру.

"Росіяни більше не мають переваги у вогневій потужності. Перед наступом ми розбили всі їхні артилерійські установки, а потім почали просуватися так швидко, що вони навіть не встигли заправити і зарядити свої танки. Вони просто втекли і залишили все", — розповів офіцер.

Американська газета назвала Москву найбільшим "постачальником" важкого озброєння для України.

"У поєднанні зі зброєю, вилученою під час відступу Росії з Києва та інших частин північної України в квітні, ці нещодавні досягнення перетворили Москву на найбільшого постачальника важкого озброєння для України, значно випереджаючи США чи інших союзників за кількістю. Західна зброя, однак, зазвичай більш досконала та точніша. Україна захопила 460 російських основних бойових танків, 92 самохідні гаубиці, 448 бойових машин піхоти, 195 бойових броньованих машин і 44 реактивні системи залпового вогню. Справжня кількість, ймовірно, більша", — поінформували у The Wall Street Journal.

Нагадаємо, росіяни перед втечею замінували кожен метр газопроводу на Харківщині.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.