Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Залужне замість Ватутіного: комітет ВР підтримав новий топонім на Харківщині

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Тепер нову назву для села має затвердити Верховна Рада України.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради підтримав перейменування села Ватутіне у Харківській області. На засідання 5 червня депутати також розглядали питання щодо перейменування селища міського типу Нові Білярі в Одеській області, села Воскресинці в Івано-Франківській області, селища міського типу Рудне у Львівській області.

"Комітет підтримав перейменування Ватутіне на Залужне", - повідомив народний депутат від "Слуги Народу" Віталій Безгін.

Нагадаємо, пропозицію стосовно такого перейменування села у Нововодолазькій громаді надала Харківська обласна рада, раніше про це просила громада.

Нова назва села не повʼязана з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

"Багато хто подумав, що нова назва – на честь Головнокомандувача. Навіть я так спершу подумав, коли побачив пропозицію. Почали отримувати відписки від різних органів. Але насправді назва розшифровується як "за лугом". Мотивуємо тим, що село розташовується за лугом біля річки Вільхуватка", – пояснив селищний голова Олександр Єсін. 

Це не єдиний населений пункт, що названий на честь радянського генерала, члена Ревізійної комісії Компартії в Україні. Ще одне Ватутіне є в Черкаській області, його також планують декомунізувати.

Як писав KHARKIV Today, до Харківської облради надійшов лист від Нововодолазької селищної ради й пакет документів про ухвалення рішення щодо перейменування Ватутіного. Селищна рада зазначила, що урахувала думку місцевих мешканців перед тим, як просити облраду направити клопотання до Верховної Ради. 14 лютого на сесії Харківської обласної ради ухвалили рішення щодо перейменування села Ватутіне, "за" проголосували 76 депутатів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.