Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Закупівлю ноутбуків для вчителів Харківської області призупинили через корупцію

Фото: Вся Власть
Фото: Вся Власть
Йдеться про ймовірне привласнення 300 мільйонів гривень по всій Україні.

Всі тендери на закупівлю до їх завершення буде супроводжувати СБУ.

Міністерство освіти і науки та Міністерство цифрової трансформації вирішили перевірити всі договори на закупівлю ноутбуків для вчителів, оскільки Служба безпеки України виявила спробу розікрасти виділені гроші. Про це 13 вересня, розповіли представники центральних органів виконавчої СБУ.

"Тендери вже були запущені на 57 тисяч ноутбуків, і ми отримали від СБУ інформацію про те, що є певна ймовірна корупційна схема на 300 мільйонів гривень. Зараз ми направили всі договори по всій країні на повторну експертизу. Ми не зупиняємо цю субвенцію і не зупиняємо договори — просто проаналізуємо повторно всі умови і всі деталі", — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами виконувача обов'язків начальника департаменту кібербезпеки Іллі Вітюка, корупційну схему хотіли провернути "окремі люди", які представлялися уповноваженими Мінцифри. Вони нібито домовлялися з імпортерами і продавцями комп'ютерів про завищення цін на 30%.

"Усі регіони хотіли поділити. Учасникам ринку було відомо, де і хто повинен був виграти. На жаль, бізнес звик до відкатів, тому підприємці, принаймні деякі з них, погодилися на схему. Ми попередили Міністерство цифрової трансформації і Міністерство освіти і науки . Разом ми провели неформальну нараду, на яку запросили близько 30 учасників IT-ринку. Там ми розвіяли міф про те, що зазначена схема "кришується" Міністерством цифрової трансформації і закликали всіх учасників відмовитися від протиправних дій", — пояснив Вітюк.

Підозр поки нікому не пред'являли, але СБУ вирішила супроводжувати всі тендери на закупівлю ноутбуків до їх завершення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки шкіл Харківської області точно не підуть на "дистанційку"

Нагадаємо, у липні Кабінет Міністрів повідомив про плани купити ноутбуки для 60 тисяч вчителів. На це у держбюджеті заклали 980 мільйонів гривень. Ноутбуки планують купувати на основі співфінансування. Для Києва, обласних бюджетів та великих міст частка співфінансування складе 30%, для малих міст — 10%, для сіл і селищ — 5%.

Як писав KHARKIV Today, вчителям Харківської області планували купити 3700 ноутбуків.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.