Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Загиблих у Харкові курсантів провели в останню путь

Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків
1
Родичі юнаків не змогли приїхати на похорон.

Сьогодні у Харкові попрощались із Романом Сліпцем та Євгенієм Кочетовим.

Курсанти Національного університету цивільного захисту загинули внаслідок вибуху, коли намагалися прибрати вибухову речовину зі снаряда.

1
Прощання з курсантами. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Місце і час поховання вранці 3 червня переносили, розповіла Суспільне Харків мати дівчини загиблого Євгенія Кочетова Галина Стеценко.

"Ми не з Харкова і ми їхали на 12:00. Якби ми приїхали туди, куди нам казали, то ми б просто нікого не побачили й нічого не знали. Курсантам також не надавалася ніяка інформація. Ми просто побачили автобус і їхали за ним", — розказує Галина.

1
Прощання з курсантами. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

За її словами, після суспільного розголосу родини загиблих почали ігнорувати у навчальному закладі. Про загибель курсантів Галина Стеценко дізналася від доньки, якій написали друзі Євгенія.

"Я спілкувалась з мамою Жені, їй теж ніхто не повідомив, ніхто не телефонував. Тобто ми це все дізналися з якихось Telegram-каналів... Трагедія сталася близько 15 години 31 травня, а ми це все дізналися близько 18:30. Ми самі шукали телефони лікарень, не могли нікуди додзвонитися. У нас була надія, що хлопці живі, бо писали, що їх повезли до лікарні", — розповіла жінка.

За інформацією Галини, в одного з курсантів були тяжкі травми хребта, інший зазнав сильних опіків: "На момент, коли їх витягли, вони були ще живі".

На поховання не змогли приїхати близькі загиблих: всі вони перебувають на тимчасово окупованій території України — у Запорізькій та Луганській областях.

Як повідомила речниця університету Вікторія Коленко, Романа Сліпця поховають на Алеї Славі 18 кладовища у Харкові, оскільки доправити тіло на окуповану територію нині неможливо. Євгенія Кочетова кремують.

Як писав KHARKIV Today, вибух пролунав удень 31 травня у приміщенні одного з навчальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час вибуху поранення отримали троє третьокурсників. Двоє поранених курсантів померли у "швидкій" дорогою до лікарні, 20-річний курсант отримав незначні травми. Слідчі встановлюють тип вибухового пристрою. За інформацією KHARKIV Today, здетонував 152-міліметровий снаряд. Після загибелі курсантів відсторонили чотирьох співробітників харківського університету

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.