Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Загиблі на Харківщині дорожники могли підірватися на міні-"жабі"

Фото: Служба автодоріг у Харківській області
У Службі автодоріг є попередні версії про загибель дорожників.

Один дорожник після вибуху загинув на місці, інший — у кареті швидкої допомоги.

Двоє дорожників, які загинули 12 жовтня біля міста Ізюм у Харківській області, могли підірватися на міні-"жабі". Попередньо є кілька версій того, що трапилося. Про це пише "Суспільне" з посиланням на начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області Андрія Алексєєва.

"Спрацювала протипіхотна міна, яку ще називають міна-"жаба", вона вистрибує, кругового ураження. Це міна радянського зразка. На ній стоїть розтяжка, і коли на цю розтяжку людина натикається, накладає зусилля у 2 кілограми, вона вистрибує з місця залягання на висоту до восьми метрів і спрацьовує. В ній понад 2 тисячі підшипників, які вражають все у радіусі 30 метрів", — пояснив Андрій Алексєєв.

Того дня дорожники прибирали рештки воєнної та цивільної техніки, сміття й уламки, проводили підготовчі роботи для ямкового ремонту. Спочатку узбіччя обстежили сапери, потім до роботи допустили дорожників. За словами Алексєєва, там є відповідні мітки про те, що відпрацювали піротехнічні загони.

"Зі слів відомо, що шматок проволоки потягнули й спрацювала міна, але вона спрацювала поза межами маяків піротехніків", — розповів Андрій Алексєєв.

Як пояснив керівник сектору роботи зі ЗМІ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області Євген Василенко, сапери дійсно оглядали ділянку, біля якої підірвалися дорожники, однак міна була на розтяжці у місці, яке не оглядали.

"Перший етап огляду — 2-3 метри узбіччя дороги обстежено. Там, де висока рослинність, посадка, сапери поки не обстежували. За попередніми даними, це сталося не на узбіччі, а за кюветом, там була вирва, де була розтяжка. Швидше за все, працівники проводили роботи, використовуючи дроти, і розмотуючи їх, дріт зачепив розтяжку. Спрацювала вибухова речовина", — сказав Василенко.

Після загибелі дорожників Служба автомобільних доріг  проведе додатковий інструктаж з безпеки.

Як писав KHARKIV Today, Служба автомобільних доріг у Харківській області розпочала перевірку щодо підриву на міні 12 жовтня біля міста Ізюмі двох дорожників, працівників групи компаній "Автострада" — 28-річного Богдана Шведюка та 21-річного Олександра Стеценка. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.