Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За щепленням — на Південний. Як живе харківський вокзал за новими карантинними правилами

Фото: KHARKIV Today
З 21 жовтня для поїздок в іншу область потрібні сертифікати вакцинації або негативні тести на COVID.

У потяги, які йдуть через Харків, не пустили 16 пасажирів без сертифікатів і тестів.

Довідка про вакцинацію або негативний тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до відправлення — з сьогоднішнього дня на залізниці діють нові правила. Зробити щеплення або експрес-тест можна безпосередньо перед поїздкою на Південному вокзалі.

Пасажири і провідники 

На вході до будівлі Південного вокзалу пасажирів зустрічає столик зі санітайзером. Поруч сидить співробітниця вокзалу, спеціально приставлена ​​нагадувати усім, хто входить про масковий режим.

"Маску, маску надягайте!", — кричить жінка пенсіонеру з візком - "кравчучкою". Він знехотя підкорюється.

До недавнього часу це були чи не всі протиепідемічні заходи на вокзалі. З сьогоднішнього дня тим, хто їде о іншої області, потрібно пред'являти при посадці у вагон не тільки квиток, але і довідку про негативний тест на коронавірус або сертифікат вакцинації. В електричках поки можна їздити просто так.

Об 11:12 на четверту платформу прибуває потяг "Івано-Франківськ — Костянтинівка". Провідники не поспішаючи опускають ступені: у Харкові сідає небагато людей, платформа майже порожня. Потяг виїхав з Івано-Франківська вчора ввечері, тому більшість його пасажирів їдуть без тестів і довідок — вчора вони ще були не потрібні.

вокзал
Посадка на потяг "Лисичанськ — Ужгород". Фото: KHARKIV Today

"У Києві о четвертій ранку троє людей до мого вагона сідали, у всіх були тести. Нам провели інструктаж, але ніяких приладів, щоб зчитувати QR-коди, у нас немає, можемо тільки звірити прізвище", — розповіла KHARKIV Today провідниця Зоряна Марчук.

Через годину на ту ж платформу прибуває потяг "Лисичанськ — Ужгород". Пасажирів вже набагато більше, чимало з них нервово шукають у сумках папірці з сертифікатами.

"Таке нам придумали! Квитки он скільки коштують, а тепер ще й на це гроші витрачай!", — обурюється пенсіонерка Світлана Миколаївна, витягуючи з сумки довідку про ПЛР-тест. Щеплення проти коронавірусу вона не робила.

У більшості літніх пасажирів — такі папери. Молоді в основному демонструють провідникам сертифікати з телефону. Провідники, як і пасажири, від нововведень не у захваті. Скандалів, кажуть, поки не було, але на потяг "Лисичанськ — Ужгород" не пустили одного пасажира без тесту. Всього за перші півдня роботи провідники потягів, які слідують через Харків, завернули 16 чоловік без тестів і довідок. У пресслужбі "Укрзалізниці" кажуть, що довелося навіть викликати поліцію.

Pfizer у готелі, тест на вокзалі

"Укрзалізниця" повертає гроші за квиток тим пасажирам, які не змогли виїхати через нові правила. Поки що ажіотажу немає — біля кас повернення квитків порожньо. При покупці проїзних документів касири запитують, чи є сертифікат про вакцинацію, і попереджають, що треба мати з собою його або результати тесту на коронавірус при посадці у поїзд.

З сьогоднішнього дня зробити щеплення можна безпосередньо на вокзалі. У медпункті готелю "Експрес" відкрили пункт вакцинації. Він знаходиться ліворуч від вокзалу, якщо стояти до нього обличчям. Від входу до кас і до входу у медпункт ведуть покажчики зі стрілками.

указатель
Нові покажчики на вокзалі. Фото: KHARKIV Today

"Сьогодні о 8 ранку відкрилися, до 11 вже чотири людини прийшли і зробили щеплення", — розповіли у пункті вакцинації.

Колють тут тільки Pfizer, черг поки немає — мало хто знає про новий пункт. Працює він щодня з 8 ранку до 6 вечора з двома перервами з 12:00 до 12:30 і з 16:00 до 16:30.

Хто не хоче укол, той може за 350 гривень зробити експрес-тест. Лабораторія працює у будівлі вокзалу цілодобово, тестування займає 15-20 хвилин.

лаборатория
У Центрі вакцинації. Фото: KHARKIV Today

"Приймаємо тільки пасажирів з квитками у порядку живої черги", — розповіли у лабораторії.

Такі ж мобільні лабораторії з сьогоднішнього дня запрацювали на вокзалах Києва, Одеси, Львова, Дніпра, Запоріжжя, Мукачево, Кривого Рогу, Вінниці та Полтави.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.