Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ярославський здав ДНК у справі про смертельну ДТП

Фото: Українська правда
Олександр Ярославський повернувся в Україну через 5 місяців.

Офіс генпрокурора змінив склад прокурорів по справі Ярославського і призначив двох заступників начальника та 11 прокурорів з Офісу генпрокурора, двох прокурорів Харківської обласної прокуратури та першого заступника керівника прокуратури у Закарпатській області.

Олександр Ярославський після повернення в Україну 12 липня здав біологічні зразки для ДНК-тесту та погодився прийти на допит у прокуратуру по справі про смертельну ДТП за участю його кортежу. Про це пише "Українська правда" з посиланням на власні джерела у правоохоронних органах та постанови Офісу генерального прокурора.

"За даними УП, у пункті пропуску "Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною Ярославський з адвокатом поспілкувався з представником прокуратури та дав згоду на проходження ДНК-експертизи, яка має визначити, хто перебував за кермом авто кортежу Ярославського на початку лютого 2022 року, яке переїхало людину", — пише видання.

Перший документ, який опублікована "Українська правда" — це постанова Офісу генерального прокурора про відібрання біологічних зразків для проведення експертиз, другий — постанова Офісу генпрокурора про зміну групи прокурорів. Обидва документи датуються 12 липня.

У першому викладаються обставини смертельної ДТП за участю кортежу Ярославського, які уже встановили слідчі на етапі досудового розслідування. Зазначається, що автомобілем Mersedes-Benz G63, який скоїв ДТП, міг керувати Олександр Ярославський. Під час досудового розслідування були отримані речі та змиви, за якими проведено судові молекулярно-генетичні експертизи, тепер необхідно провести ДНК-експертизу.

"На даний час, враховуючи, що для встановлення обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також встановлення дійсного водія автомобіля, який скоїв наїзд на пішохода, необхідно провести ряд судових експертиз, — сказано у постанові. — Відібрати у Ярославського Олександра Владиленовича зразки букального епітелію для проведення відповідних експертиз".

Другим документом Офіс генпрокурора повідомляє про необхідність зміни складу прокурорів по справі про ДТП з участю кортежу Ярославського. Причиною зміни називає складність кримінального провадження та велику кількість негласних слідчих дій.

"Зважаючи на складність провадження, необхідність у проведенні великого обсягу слідчих (розшукових) та негласних слідчих дій для отримання доказів, що можуть бути використані під час судового розгляду, виникла потреба у зміні складу прокурорів", — зазначається у постанові.

Згідно з постановою, по справі Ярославського визначені наступні прокурори:

  • заступник начальника департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу генерального прокурора Лисаченка С. Л.;
  • заступника начальника другого відділу організації процесуального керівництва за підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Нацполіції України департаменту нагляду за додержанням законів Нацполіцією та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу генпрокурора Горбань І. О.;
  • прокурорів другого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Нацполіцї департаменту нагляду за додержанням законів Нацполіцією та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу генпрокурора Бачуріна Д. Ю., Захарова М. О., Коваленка В. С., Костіна М. К., Левошка І. В., Нагірняка Б. М., Никифоренка Ю. Л., Панасенка В. В., Піяка К. Л., Приходька М. П. та Сороки А. В.;
  • прокурора відділу нагляду за додержанням законів при розслідуванні злочинів проти життя Харківської обласної прокуратури Саліхова А. А.;
  • прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення Харківської обласної прокуратури Хірного В. О.;
  • першого заступника керівника Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури Старова І. А.

Олександр Ярославський покинув Україну з сім'єю 10 лютого, одразу після того, як стало відомо про смертельну ДТП, скоєну його кортежем.

постанова
Документ: Українська правда
постанова
Документ: Українська правда
постанова
Документ: Українська правда
постанова
Документ: Українська правда

Як писав KHARKIV Today, 12 липня Олександр Ярославський в'їхав в Україну через Словаччину. Після перетину кордону він має прийти на допит в Офіс генпрокурора як свідок по справі про смертельну ДТП. Його викликатимуть 18, 19 та 20 липня.

Нагадаємо, 9 лютого пізно ввечері на дорозі Київ — Харків — Довжанський водії, що проїжджали повз, виявили тіло чоловіка. Слідчі на місці знайшли номерний знак машини Mersedes-Benz G63, який належить бізнесменові Олександру Ярославському

Наступного дня після ДТП Олександр Ярославський відлетів до Лондона, до поліції звернувся його водій і повідомив, що саме він скоїв ДТП. Проте пізніше йому вручили підозру у приховуванні злочину, оскільки з'ясувалося, що на момент ДТП він перебував в іншому місці. Поки що в Ярославського статус свідка.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.