Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Як у XXI столітті може відбуватися така війна?": полонений розповів про втрати ворога під Харковом

 Фото: соцсети
У Малій Рогані були дві батальйонні групи супротивника, половина складу — строковики.

Три дні українська армія "зачищала" Малу Рогань і Вільхівку від окупантів. Десятки солдатів РФ були вбиті, десятки потрапили у полон. Перед відступом окупанти замінували села.

З першого дня війни до Малої Рогані та Вільхівки увійшли дві батальйонні тактичні групи 138-ї мотострілецької бригади та зведена батальйонна тактична група 59-го танкового полку ЗС РФ. За інформацією військового експерта Юрія Бутусова, їх перекинули з полігону в Курській області, де четверо військовослужбовців відмовилися воювати на території України. У складі батальйонних груп було близько половини строковиків.

Юрій Бутусов поспілкувався з військовополоненим, старшим лейтенантом 59-го танкового полку 144-ї дивізії Дмитром Молчановим. Це сталося одразу після зачистки висоти біля села Мала Рогань 28 березня воїнами 92-ї бригади Збройних сил України.

"Зведені батальйонні тактичні групи 59-го полку та 138-ї мотострілецької бригади були повністю розгромлені біля сіл Мала Рогань і Вільхівка 25-28 березня. Ворог отримав наказ триматися до кінця, в результаті командир 59-го полку був убитий, начальник артилерії та начальник зв'язку взяті у полон, всього у полон захоплено у цих боях понад 60 російських військовослужбовців", — повідомив Бутусов.

Він опублікував відео з допитом окупанта, де той говорив про тотальні втрати і дивувався тому, що відбувається. Як часто буває, розповідав, що не стріляв у Харкові у мирних жителів, хоча відомо, що саме з Малої Рогані протягом місяця обстрілювали Індустріальний район.

"Лейтенант Дмитро Молчанов, 59-й танковий полк, начальник зв'язку. Наш полк для цього (обстрілів) нічого не робив, наш полк для цього нічого не має. Вони стріляли з танків, не по Харкову, мабуть, а кудись там. Я прокладав польову лінію зв'язку, потрапив у полон, коли намагався вибратися з оточення. ... Вбиті майже всі, взяті в полон дві людини. За дії нашої армії мені дуже соромно. Сам я не обстрілював. Вибачте, будь ласка, я сам, коли побачив увесь цей жах, не розумів, як у XXI столітті може відбуватися така війна", — сказав полонений Дмитро Молчанов.

Нагадаємо, з 28 березня після контрнаступу українські військові повністю контролюють села Мала Рогань та Вільхівка

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.