Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Воду у селищі Харківської області пити не можна: відкривають альтернативну свердловину

Йдеться про селище Безлюдівка поряд з очисними спорудами.

У воді виявили перевищення показників із забарвленості, каламутності, вмісту амонію та заліза.

Після звернення жителів селища Безлюдівка щодо неякісної питної води, яка подається централізовано, співробітники Держпродспоживслужби у Харківській області провели позапланову перевірку комунального підприємства "Котлярівське" (забезпечує водою Безлюдівську громаду). Під час перевірки у воді виявили відхилення від вимог щодо показників якості. Про це KHARKIV Today повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Харківській області.

"Це безпосередньо у Безлюдівці, але не все селище, одна свердловина тільки. Там зараз розконсервують іншу свердловину, роботи ведуться", — пояснили у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, під час перевірки в одній із свердловин, яка забезпечує водою 183 будинки, виявили відхилення від вимог за окремими показниками якості — це перевищення показників забарвленості, каламутності, вмісту амонію та заліза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківському лабцентрі перевірили воду з крана

Фахівці "Держпродспоживслужби" склали стосовно КП "Котлярівське" протокол про порушення санітарних норм і винесли припис про ліквідацію виявлених порушень до 1 лютого, також інформацію про результати перевірки направили до Безлюдівської селищної ради. У комунальному підприємстві ситуацію пообіцяли виправити.

"За інформацією керівника КП "Котлярівське", наразі підприємство підключає резервну свердловину і планує закупити станції доочищення води. Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності", у разі невиконання припису про усунення порушень, виявлених під час здійснення державного нагляду, до суб'єкта господарювання буде застосовано штрафні санкції у порядку, встановленому законом", — зазначили у Держпродспоживслужбі.

Жителів Харківської області просять повідомляти про неякісну питну воду до Держпродспоживслужби за адресою: проспект Науки, 40 (6-й поверх), електронною поштою — gudpss@kh-consumer.gov.ua або за номером телефону — (057) 725-19-00.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.