Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вісім депутатів брали гроші на адресну допомогу харків'янам

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Депутати можуть роздати харків'янам 420 тисяч гривень.

Жителям Харкова виплатили 15 тисяч гривень одноразової допомоги з 420 тисяч гривень (по 5000 гривень на 84 депутатів).

За чотири місяці 2021 року одноразову адресну допомогу харків'янам надали за клопотаннями восьми депутатів Харківської міської ради, все —  від партії "Блок Кернеса —  Успішний Харків". Це стало відомо з відповіді міськради аналітику руху "Чесно" Ірині Латиш, опублікованій на порталі "Доступ до правди".

Клопотання подавали такі депутати:

 • Ігор Аріх (2000 гривень);
 • Олексій Артикуленко (500 гривень);
 • В'ячеслав Ільєнко (3000 гривень);
 • Олександр Лобановський (1000 гривень);
 • Семен Сирота (500 гривень);
 • Ігор Терехов (3000 гривень);
 • Надія Тимофєєва (3000 гривень);
 • Володимир Тупіцин (2000 гривень).

Як відзначили в міськраді, виплати за зверненням до депутатів передбачені рішенням 37 сесії міськради сьомого скликання від 19 серпня 2020 року (зі змінами), яким затвердили програму сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення Харкова на 2021-2025 роки.

"Рішення щодо кожної конкретної заяви з визначенням розміру грошової допомоги приймається особисто депутатом Харківської міськради. Розмір допомоги по зверненню до депутатів складає до 1000 гривень", — сказано у відповіді.

Відзначимо, 21 квітня на сесії Харківської міськради збільшили розмір одноразової адресної грошової допомоги жителям, які опинилися в складній життєвій ситуації з 1000 до 5000 гривень.

Загальний обсяг коштів на такі виплати становить 420 тисяч гривень (з розрахунку по 5000 гривень на 84 депутатів).

У міськраді також запитували про депутатів, які відмовилися від депутатського фонду, однак там відповіді не надали. Без відповіді залишилося і питання про те, на що можуть витрачатися депутатські фонди.

Нагадаємо, щоб отримати одноразову адресну грошову допомогу, потрібно подати до міськради відповідну заяву на ім'я депутата із зазначенням необхідної суми допомоги, довідку про свої доходи (раніше потрібна була і довідка про доходи членів сім'ї) за останні три місяці. Якщо допомогу просять на лікування когось із членів сім'ї, то потрібно також надати довідку про його дохід. Ті, хто отримує пенсію, подавати довідку про її розмір не повинні.

Допомогу можуть отримати ті, хто зареєстрований на території Харкова. Подавати заяви потрібно повнолітнім. Також потрібно прикріпити до звернення довідку про зареєстрованих у будинку, копію паспорта заявника та копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Простий текст

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.