Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ветеран АТО визнав, що здав окупантам українських воїнів у Вовчанську

Фото: Сергій Красовський / Facebook
Сергій Красовський очолював спілку ветеранів у Вовчанську.

Сергій Красовський розповідав російським ЗМІ про те, що на Донбасі не було жодного російського військового, українські захисники нібито стріляли по цивільних об'єктах, влада не піклується про ветеранів АТО.

Колишній керівник громадської організації "Спілки ветеранів АТО" у місті Вовчанськ Сергій Красовський надав російським військовим під час окупації міста дані про місцевих ветеранів АТО. Він це не заперечує. Відповідне відео з'явилося одночасно на кількох ресурсах. Судячи з усього, Красовський не поїхав з Вовчанська під час контрнаступу.

"Першим здав кацапам всіх місцевих АТОшників. Втекти не встиг", — зазначили у Центрі стратегічних комунікацій ЗСУ.

Діалог українського військового з екскерівником Спілки ветеранів АТО у Вовчанську:

— Який ти патріот?

— Да який я? Х*йло я. 

— Троє дітей, усі діла. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізюмські колаборанти повтікали до Бєлгородської області

На початку літа в інтерв'ю російській інформаційній агенції Сергій Красовський заявляв, що Збройним силам України слід якомога швидше скласти зброю. У матеріалі зазначають, що після окупації Вовчанську, яку в інформагенції називають "взяттям міста під контроль РФ після початку спецоперації", почалися перевірки мешканців із бойовим досвідом.

Під час такої перевірки російські військові "провели бесіду" з Красовським. За даними інформагенції, Красовський не був негативно налаштованим до росіян та розповів про події на Донбасі за останні вісім років. Він заявив, що не бачив на Донбасі російських військових та жалівся на відсутність допомоги від України.

"У 2015 році я пішов у зону АТО після того, як сказали, що там бомблять та вбивають людей. Але виявилося, що там немає російських солдатів — не бачив жодного. Тоді ж я став калікою, але на даний момент мені ніхто не надає допомоги, немає можливості навіть купити собі ліки. Мені сказали: "Ти нам не потрібен, ти ніхто і звати тебе ніяк", — цитує Красовського інформагенція.

У матеріалі пишуть, що Сергій Красовський вирішив створити "Спілку ветеранів АТО" після повернення з фронту, аби допомагати "таким же обдуреним солдатам, які відправилися воювати через дезінформацію, що поширює влада". Красовський нібито зустрічався з Петром Порошенком, який тоді був президентом, та намагався отримати допомогу, однак йому давали лише обіцянки.

Красовський виховує трьох дітей, під час окупації він звернувся до українських військових та закликав кидати зброю і повертатися додому.

"Не вірте розмовам про те, що Росія веде вогонь. Стріляли ми за наказом наших командирів. Попадали у мирні будинки, школи, дитсадки, гинули невинні люди. Снаряди просто летіли незрозуміло куди, — сказав Красовський. — Хлопці, кидайте це все, йдіть додому та будьте зі своїми дружинами".

Зазначимо, у серпні 2020 року у Вовчанську відкрили меморіал загиблим на Донбасі бійцям. На мармуровій плиті був зображений український військовий та обстріляна вежа Донецького аеропорту. Як зазначали на офіційній сторінці Харківської обласної громадської організації "Спілка ветеранів АТО", ініціатором створення монумента був голова Вовчанського осередку "Спілки ветеранів АТО" Сергій Красовський.

Нагадаємо, російська армія зайшла до Вовчанську 24 лютого. Відходячи, наші військові підривали мости.

крас
Красовський на фото в центрі у формі. Фото: "Спілка ветеранів АТО"
крас
Красовський ліворуч у формі. Фото: "Спілка ветеранів АТО"

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.