Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховний Суд повернув Харкову майже 0,3 га землі

Фото: Харківська обласна прокуратура
Орендар не платив за рахунками.

На проспекті Перемоги мали звести багатоповерхівку.

Верховний Суд повернув земельну ділянку комунальної власності вартістю 9 мільйонів гривень територіальній громаді Харкова. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі. 

На підставі договору оренди землі в серпні 2008 року товариству з обмеженою відповідальністю передали земельну ділянку, розташовану по проспекту Перемоги у Харкові, площа якої складає майже 0,3 га, а вартість — майже 9 мільйонів гривень. Земельна ділянка надавалася для будівництва багатоповерхового житлового будинку з об’єктами інфраструктури та вбудованою парковкою та подальшої експлуатації цього об’єкту.

"Однак орендарем у період з червня 2018 по березень 2019 року не сплачувалась орендна плата, в результаті чого територіальна громада Харкова недоотримала 59 000 гривень. У 2019 році Шевченківська окружна прокуратура Харкова до суду пред’явила позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості, розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки. Рішенням Господарського суду Харківської області у задоволенні позову відмовлено", — розповіли у прокуратурі.

Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура 

Не погодившись із цим рішенням, прокурор Харківської обласної прокуратури направив апеляційну скаргу до Східного апеляційного господарського суду на рішення суду першої інстанції. Суд задовольнив апеляцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові почали видавати "земельні" документи

"Однак відповідач по надуманим підставам подав заяву про перегляд вказаного рішення суду апеляційної інстанції. За результатами перегляду справи у задоволенні позову прокуратури відмовлено", — пояснили у прокуратурі. 

Фото: Харківська обласна прокуратура
Фото: Харківська обласна прокуратура 

У травні 2022 року прокурори внесли касаційну скаргу до Верховного Суду, яку постановою від 6 липня задоволено, а постанова суду попередньої інстанції скасована.

"Таким чином, прокуратура в касаційній інстанції домоглась повернення земельної ділянки вартістю 9 млн грн територіальній громаді міста", — додали там. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.