Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вбивство 6-річної дівчинки на Харківщині: призначили дату розгляду апеляції

Трагедія сталася півроку тому у Старому Салтові.

Адвокати сім'ї подали до апеляції, оскільки рідні зґвалтованої та вбитої дівчинки вважають, що у тому, що сталося, є вина державних органів України.

Розгляд апеляції на рішення суду першої інстанції відбудеться 22 лютого у Харківському апеляційному суді. Суддя-доповідач — Олександр Курило. Про це повідомили в адвокатському об'єднанні "Донець та партнери".

"Від втрати 6-річної Мирослави батьки не можуть оговтатися досі, через півроку після трагедії. Держава в особі одинадцяти державних органів, які не діяли протягом багатьох років і мали реальні інструменти, щоб запобігти жорстокому вбивству, своєї провини не визнає... Ніщо не поверне життя дитині. Але ми маємо зробити все, щоб такі трагедії більше не повторювалися", — розповіли там.

Журналісти білоруської TUT.BY поговорили з мамою дівчинки, Тетяною Третяк.

"Я досі чую її голосочок. Я досі чую, як вона мене кличе", — розповіла жінка.

Визнаного винним 13-річного сусіда Богдана за рішенням суду помістили до спецшколи для виховних робіт, але Тетяна Третяк не вірить, що від цього буде толк.

"Тобто виховувати будуть — мати за 13 років не виховала, то там у 13 років саме виховають, коли вже вбив дитину. Йому більше не можуть дати, бо він непідсудного віку. Якби йому було 14, тоді вже б виглядав інакше цей... Особисто я просила, щоб його на довічне посадили і покарали так по-дорослому, як він і зробив. Зробив по-дорослому — відповідай по-дорослому. Я вважаю, що для оточуючих на цей момент і на наступні моменти, коли він вийде через три роки, він ще буде озвірілим. Я ніколи цього не забуду, я як мати говорю. Вони мої найзаклятіші вороги", — розповіла мати Мирослави.

В апеляції розглянуть позов до 11 держорганів із вимогою виплатити сім'ї вбитої дівчинки 100 мільйонів гривень.

"Позов подавався під час судових засідань, коли ще йшли судові процеси. Позов подався на 11 органів, включаючи школу, поліцію тощо. На них навіть зараз, можна сказати, є вина, бо знову йде у нас безкарність. Мені відмовили у цьому позові на 100 мільйонів (у суді першої інстанції), тому що органи вважають, що вони невинні у тому, що сталося, що вони не знали, що таке може статися", — повідомила Тетяна Третяк.

Також жінка хоче, щоб для винного у вбивстві її 6-річної доньки було інше покарання.

"Не три роки спецшколи дали виховного характеру, а щоб вони були покарані. Я хочу, щоб і матір взагалі притягнули до цього, щоб вона теж відповідала за його дії. Сьогодні йому 13, вибачте, а через три роки він вийде — 16 і знову ж, він творитиме, а потім скажуть: ну... знову стенуть плечима, ну... І знову буде все безкарно. Я не хочу цього. Я розумію, що дитину тепер мені ніхто не поверне. Якби він  мені повернув дитину і сказав: тітко Таню, вибачте, що так вийшло, ось ваша Мирочка, я повертаю вам її назад, вибачте. Може, я б пробачила, але на цей момент вони у мене найзаклятіші вороги. Я розраховую на Божий суд", — поділилася мати Мирослави.  

Нагадаємо, 2 грудня 2021 року Вовчанський районний суд Харківської області визнав винним у скоєнні вбивства 13-річного жителя Старого Салтова. Суд застосував до неповнолітнього максимально можливий примусовий захід виховного характеру — направив до спеціального навчально-виховного закладу для дітей та підлітків терміном на три роки.

Увечері 28 липня 2021 року до поліції звернулася жителька Старого Салтова. Вона повідомила, що її 6-річна донька вийшла з двору, де гуляла із 13-річним сусідським хлопчиком та додому не повернулася. Дитину шукали поліцейські, рятувальники, нацгвардійці, кінологи та волонтери. Тієї ж ночі знайшли тіло дівчинки. Сусід зґвалтував Мирославу, а потім убив. Пізніше він допомагав рідним у пошуках дівчинки та заперечував свою провину.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.