Вакцини від коронавірусу на деокуповану Харківщину не зможуть завезти

Рівень захворюваності на коронавірус у звільнених містах і селах порахувати неможливо.

Вакцини від коронавірусу є в найближчих до звільнених територій населених пунктах. Там можна зробити щеплення.

Зберігаються вакцини при певному температурному режимі в холодильниках. Однак на деокупованих територіях не відновлено постачання електроенергії, тому поки туди вакцини не доставлять. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

"Вакцина сьогодні в Україні є. Вакцина є в Харківській області та наближених місцях до деокупованих територій. Але імунобіологічні препарати, вакцини, потребують спеціальних умов зберігання. Якщо ми привеземо, і не має електроживлення, препарат підлягатиме утилізації через порушення умов зберігання. Тому питання: відновлюється енергоживлення, є потенційна можливість забезпечення роботи холодильників — відбуваються поставки лікарських препаратів зі спеціалізованим терміном придатності", — пояснив Ляшко.

За словами міністра охорони здоров'я, зараз об'єктивно оцінити рівень захворюваності на коронавірус на звільнених територіях Харківської області неможливо, оскільки у людей не було доступу до тестування. В цілому в Україні наразі відбувається зростання кількості випадків коронавірусу, однак рівень госпіталізацій є контрольованим, хвилеподібного заповнення стаціонарів, яким характеризувалася попередня хвиля, немає, зазначає міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У громаді Харківської області на коронавірус захворіли 19 дітей

Системи тестування на коронавірус у Харківській області є. В Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України в наявності тест-системи для ПЦР-досліджень на коронавірус та інші хвороби, в тому числі мавпячу віспу. Швидкі тести поставлять в амбулаторії та центри первинної медико-санітарної допомоги, у мобільних бригад також є швидкі тести.

Як писав KHARKIV Today, до Харківської області привезли 17 550 доз вакцини Сomirnaty, розробленої німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.