В "Укроборонпромі" відповіли на лист співробітників заводу Малишева про кризу
За рік заробітна плата на заводі Малишева виросла на 9%, борги із зарплати виникають через те, що замовники не розраховуються за постачання товару. Боротися з важким фінансовим становищем будуть за допомогою програм оздоровлення та отримання нових контрактів.
У державному концерні "Укроборонпром" визнали важкий фінансовий стан на державному підприємстві "Завод імені Малишева", який виник через великі борги, брак замовлень і пандемію коронавірусу, водночас відзначили збільшення середньої зарплати і зменшення збитків за останній рік.
Як пояснили на сайті "Укроборонпрому", кредиторська заборгованість на заводі Малишева формувалася протягом дев'яти років, її можна буде погасити шляхом списання або за допомогою іншого механізму погашення. Триває реалізація плану антикризових заходів і програми фінансового оздоровлення заводу Малишева, в 2021 році планують отримати дохід, проте суму не озвучують.
"У 2020 році збиток підприємства зменшений з 420 мільйонів гривень до 112 мільйонів гривень в порівнянні з 2019 роком. Згідно з оперативною інформацією, в кінці першого кварталу поточного року завод ім. Малишева отримає позитивний фінансовий результат і планує отримати дохід за підсумками роботи в 2021 році", — пояснили в "Укроборонпромі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 28-річний харків'янин очолив оборонний завод
У державному концерні "Укроборонпром" визнали важкий фінансовий стан на державному підприємстві "Завод імені Малишева", який виник через великі борги, брак замовлень і пандемію коронавірусу, при цьому у концерні запевнили: незважаючи на пандемію коронавірусу, на заводі Малишева підвищили зарплату на 9%. В середньому виробничий персонал отримує 11 558 гривень. Якщо є затримки, то це — до замовників, які вчасно не розраховуються за постачання продукції.
"За статистичними даними, це перевищує показники інших промислових підприємств Харківської області. Своєчасна виплата заробітної плати залежить від дотримання замовниками порядку розрахунків за поставлену продукцію", — сказано у відповіді "Укроборонпрому".
Щоб вийти з важкої фінансової ситуації, "Укроборонпром" збирається ініціювати на державному рівні формування портфеля замовлень заводу Малишева на 2021-2023 роки і перерозподіл Міністерством оборони України замовлень. Також завод Малишева збирається отримати нові контракти на українському і зовнішньому ринках.
Як відзначили в "Укроборонпромі", в 2020 році в порівнянні з 2019 роком обсяг виробництва товарної продукції на заводі Малишева збільшився в два рази.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мустафа Найєм приїхав до Харкова на засідання суду
"Досягнення економічної стабільності підприємства, повноцінне завантаження виробництва, зменшення боргового навантаження і своєчасні розрахунки з працівниками, бюджетом та контрагентами є пріоритетним завданням для чинного керівництва заводу ім. Малишева", — запевнив генеральний директор "Укроборонпрому" Юрій Гусєв.
Нагадаємо, 5 квітня голова первинної профспілкової організації державного підприємства "Завод імені Малишева" Георгій Калабін звернувся з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського, де поклав відповідальність за відсутність замовлень на продукцію, збитки підприємства, кредиторську заборгованість, низький рівень зарплат і борги по зарплатах за лютий-березень на керівника заводу. У листі зажадав звільнити керівника заводу.