Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні дозволили самостійно вчити теорію майбутнім водіям

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Зміна набуде чинності за три місяці після опублікування закону.

Людей, які самі вивчать теорію, допускатимуть до здачі іспиту так само як і тих, хто займається в автошколах.

13 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №7354 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами". Підтримав законопроєкт 271 народний депутат.

Згідно з цим законопроєктом, відтепер буде дозволено вчити самостійно теорію для того, щоб пройти потім іспит і отримати водійські права. До цього вимагали вивчати теорію в акредитованих закладах. Однак практику, як і раніше, необхідно вивчати в автошколах.

"7354 — дозволили майбутнім водіям самостійно здобувати знання теоретичної частини іспиту на отримання водійського посвідчення. Встановили штрафи для посадовців автошкіл за порушення підготовки водіїв", — розповів спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Окрім теорії, законопроєкт передбачає дві нові статті до Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення порядку підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв визначений штраф у розмірі від 500 до 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 8500 до 13 600 гривень).

Якщо буде порушений порядок державної акредитації автошкіл і приймання іспитів, то доведеться платити штраф від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 гривень). На співробітників Міністерства внутрішніх справ накладається штраф у розмірі 1000-3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 51 000 гривень). 

Наразі законопроєкт направили на підпис президенту. Нові статті щодо штрафів набудуть чинності наступного дня після того, як опублікують закон. Самостійно вивчати теорію дозволять за три місяці після публікації закону.

Як писав KHARKIV Today, у разі зміни прізвища водій повинен обміняти своє водійське посвідчення. Заново складати іспити для обміну водійського посвідчення не потрібно. Слід подати документи щодо обміну у центри надання адміністративних послуг.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.