Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В ООН підтвердили, що Росія била по Харкову ракетою з КНДР

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
На місці знайдені уламки від ракети КНДР серії Hwasong-11.

У комітеті Ради безпеки ООН представили звіт, де йдеться, у тому числі про обстріл Харкову північнокорейською ракетою.

Уповноважені за стеженням за санкціями проти Північної Кореї при Організації Об'єднаних Націй підтвердили, що під час обстрілу Харкова 2 січня 2024 року російські військові застосували північнокорейську балістичну ракету Hwasong-11, чим порушила санкції Ради безпеки. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"У 32-сторінковому звіті, представленому в одному з комітетів Радбезу, констатується, що "уламки ракети, знайдені в Харкові, Україна, 2 січня 2024 року, походять від ракети КНДР серії Hwasong-11" і свідчать про порушення ембарго на постачання зброї до та з Північної Кореї", — повідомило міжнародне агентство Reuters.

На початку квітня троє уповноважених за санкціями приїжджали до України, аби провести огляд уламків. На ракеті не виявили ніяких доказів того, що її виготовили у Росії. Самостійно з'ясувати, звідки та хто запустив ракету, вони не змогли, проте за інформацією України встановлено, що ракету спрямували на Харків із території Російської Федерації.

"Таке місцеперебування, якщо ракета перебувала під контролем російських сил, ймовірно, вказує на те, що вона була придбана громадянами Російської федерації", — зазначають у звіті.

Ще у 2006 році Рада безпеки ООН застосувала до Північної Кореї санкції через випробування ядерної зброї та балістичних ракет. Вона досі має заборону на імпорт й експорт військових технологій.

Наприкінці березня 2024 року на засіданні Ради безпеки ООН Росія наклала вето на резолюцію, якою продовжувався мандат групи експертів, що відповідають за моніторинг санкцій проти Північної Кореї. Мандат продовжують щороку, і він діяв упродовж останніх 15 років. Мандат нинішньої групи експертів завершується 30 квітня.

Як писав KHARKIV Today, російські окупанти завдали ракетного удару по Харкову 2 січня вранці. Тоді через обстріл загинула 91-річна жінка, постраждали 62 людини. 4 січня у лікарні померла 84-річна постраждала, 8 січня зупинилося серце співробітника "швидкої" Сергія Седлярука. Через обстріл у місті були пошкоджені багатоквартирні житлові будинки, господарчі будівлі, магазини, кафе, аптеки, автомобілі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.