Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Ізюмі збирають ДНК-матеріали у рідних людей, яких убили росіяни

Фото: Facebook/Андрій Гайченко
У місті працює мобільна ДНК-лабораторія.

За підрахунками місцевої влади, кількість жертв окупантів в Ізюмі може перевищити 1000 осіб. 

Наразі в Ізюмі ексгумують тіла з одного місця масового поховання, однак загиблі можуть бути захоронені мінімум у трьох місцях. Їх мають дослідити спеціалісти. Відповідну інформацію озвучив заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін. 

"Там також можуть знаходитися масові захоронення жертв російської окупації. І якщо на початку ми оцінювали жертв серед мирного населення нашої громади в тисячу осіб, я маю такі побоювання, що ця цифра може тільки зрости", — повідомив він.

Роботи на стихійному кладовищі у середмісті Ізюму дуже багато. Експерти майже не відпочивають. 

"Ексгумацією займаються на сьогоднішній день органи внутрішніх справ, Національна поліція, Служба безпеки України й органи прокуратури. Тобто, усі ці спеціалісти сьогодні присутні в місті і проводяться відповідні дії, відповідні дослідження. На сьогоднішній день вони не завершені. Я думаю, що ми навіть не дійшли до середини. Я був присутнім при перших діях, які проводилися на кладовищі за адресою вулиця Шекспіра. Там є масове захоронення військових, кількість я не можу сказати. Також проходить ексгумація і мирного населення, спеціалісти бачать, що там знаходяться рештки і дітей, і дорослих, і зі слідами тортур. Сьогодні ці дії тривають, важко про це говорити, коли це завершиться. Це, я думаю, завершиться тоді, коли останнє тіло буде досліджено. Сьогодні тіла відправляються у місто Харків і там будуть з ними працювати спеціалісти", — розповів Мацокін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізюмі ексгумували 338 тіл

Тільки після ідентифікації рідні зможуть поховати убитих.  

"Хочу заспокоїти рідних цих людей, які померли, в подальшому вони будуть поінформовані, хто виявить бажання поховати своїх рідних, як вони бажають, іншими питаннями буде опікуватися держава. Ми як місцеве самоврядування будемо в цьому питанні абсолютно допомагати, сприяти", — пояснив чиновник.

Мацокін повідомив, що сьогодні рідні померлих в Ізюмі можуть здати матеріал для дослідження ДНК.

"Відповідні спеціалісти відбирають матеріал рідних", — додав заступник Ізюмського міського голови. 

Раніше новітню мобільну ДНК-лабораторію, яка зараз на повну працює в Ізюмі для ідентифікації тіл загиблих, показав заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Фото: Facebook/Андрій Гайченко
Фото: Facebook/Андрій Гайченко

Нагадаємо, 15 вересня в Ізюмі виявили масове поховання людей. Близько 500 тіл поховані у лісі поблизу міського кладовища. 16 вересня почалася ексгумація

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.